Stanowisko CNG na MotoShow 2012 – perspektywy rozwoju w Szczecinie

Stanowisko CNG na MotoShow Szczecin 2012 od Gazowni Szczecińskiej (grupa PGNiG SA)
Fot.Stanowisko CNG na MotoShow Szczecin 2012 od Gazowni Szczecińskiej Źródło: cng.auto.pl

W dniach 14-15 kwietnia 2012 roku, Gazownia Szczecińska po raz kolejny na targach MotoShow wystawiła stanowisko promujące wykorzystanie CNG w motoryzacji. Przybyli goście mogli obejrzeć dwa pojazdy z fabryczną instalacją CNG oraz przydomowe punkty tankowania CNG. Perspektywę otworzenia ogólnodostępnej stacji CNG przybliżył gościom wystawiony dystrybutor tankowania gazu ziemnego. Właśnie ten temat wzbudził zainteresowanie wszystkich gości, zarówno z Polski, jak i z nieopodal położonych Niemiec. Na stanowisku można było również uzyskać profesjonalną radę u przybyłych ekspertów rynku CNG z Portalu cng.auto.pl.

Stanowisko CNG na MotoShow Szczecin – Czas Na Gaz dla zachodnio-pomorskiego

CNG na MotoShow Szczecin 2012 - promocja w TVP
Fot. CNG na MotoShow Szczecin 2012 – promocja w TVP Źródło: cng.auto.pl

Gazownia Szczecińska dostrzega istniejący potencjał wdrożenia paliwa CNG w stolicy województwa zachodnio-pomorskiego. Praktycznie graniczne położenie względem Niemiec, gdzie znajduje się obecnie sieć 900 stacji tankowania CNG, sprawia, że zarówno działające tutaj przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne coraz częściej pytają się o możliwość tankowania CNG w Szczecinie. Gazownia, wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przedstawiła kompleksowy produkt CNG – pojazdy oraz instalacje tankowania sprężonego gazu ziemnego. Przełożyło się to na znaczne zainteresowanie przybyłych gości oraz mediów, z regionalnym oddziałem Telewizji Polskiej na czele.

Demonstracyjne pojazdy CNG – Fiat Doblo i Mercedes Sprinter

Mercedes Sprinter NGT od Mercedes Poznań na MotoShow Szczecin 2012
Fot. Mercedes Sprinter NGT od Mercedes Poznań na MotoShow Szczecin 2012 Źródło: cng.auto.pl

Podczas tegorocznej edycji przybyli goście mogli zapoznać się z dwoma pojazdami demonstracyjnymi z fabryczną instalacją CNG. Na stanowisku pokazano Fiata Doblo Natural Power w wersji dostawczej. Przed halą Międzynarodowych Targów Szczecin pokazano również dostawczego Mercedesa Sprinter NGT. Pojazd ten należy do firmy Mercedes-Benz Poznań, autoryzowanego przedstawiciela pojazdów użytkowych Mercedes-Benz. Oba auta wystawiane w Szczecinie były w wersji dostawczej z kabiną do przewozu towarów. Dzięki umieszczeniu zbiorników pod podłogą pojazdu posiadały pełnowymiarową przestrzeń ładunkową – identyczną jak w przypadku wersji zasilanych benzyną lub olejem napędowym.

 

Bohlen&Doyen na MotoShow Szczecin 2012 od Serwis Słupsk
Fot. MotoShow Szczecin 2012 od cng.auto.pl

Perspektywę otworzenia ogólnodostępnej stacji CNG w Szczecinie przybliżył przybyłym gościom dystrybutor tankowania gazu ziemnego. Jest to niemiecki producent kompresorów CNG i infrastruktury tankowania metanu.

Wyrazy uznania dla Gazowni Szczecińskiej

Fiat Doblo Natural Power (CNG) na MotoShow Szczecin 2012 - od POL-CAR Poznań
Fot. Fiat Doblo Natural Power (CNG) na MotoShow Szczecin 2012 –  Poznań Źródło: cng.auto.pl

Dzięki zgromadzeniu szerokiej grupy specjalistów rynku CNG w Polsce w czasie największej imprezy motoryzacyjnej w Szczecinie, udało się w ciągu dwóch dni zainteresować duże grono przyszłych inwestorów i potencjalnych odbiorców sprężonego gazu ziemnego dla pojazdów. Wyrażamy nadzieję, że ta sztandarowa akcja Gazowni Szczecińskiej, połączona z innymi działaniami marketingowymi, już niebawem przełoży się na otwarcie pierwszej stacji CNG w stolicy województwa zachodnio-pomorskiego.