Portal cng.auto.pl zaprasza do udziału w GasShow 2012 i konferencji 'Ekologia i ekonomia: metan dla motoryzacji'

Zaraszamy do 'Strefy CNG' na GasShow 2012!
Fot. Zaraszamy do 'Strefy CNG' na GasShow 2012! Źródło: cng.auto.pl

Wyjątkowe – tak jednym słowem można określić największe tegoroczne targi branży autogazu, które odbędą się w dniach 7 – 8 marca 2012 roku w Warszawie. Stoi za tym niezwykle silna reprezentacja branży CNG, która pojawi się na GasShow 2012 w hali wystawowej EXPO XXI w Warszawie. W czasie targów na gości będzie czekać 14 wystawców 'Strefy CNG' – producentów pojazdów zasilanych metanem, technologii tankowania CNG oraz organizacji promujących wykorzystanie tego ekologicznego paliwa. Przed halą wystawową znajdzie się zaś bogata wystawa aut dostawczych i ciężarowych CNG. Szczególnie interesująco zapowiada się pierwszy dzień targów, kiedy odbędzie się konferencja 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji', organizowana w ramach projektu GasHighWay. Portal cng.auto.pl jako koordynator 'Strefy CNG' oraz współorganizator konferencji CNG gorąco zachęca do udziału w targach GasShow 2012!

Przewodnik po atrakcjach CNG na GasShow 2012

1. 'Strefa CNG'

2. Wystawa pojazdów zasilanych CNG

3. Konferencja 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji'

4. Cenne wskazówki – rozkład Targów GasShow 2012

>> UWAGA! Darmowy wstęp na wszystkie atrakcje!

Udział w targach GasShow 2012 oraz Konferencji 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji' jest bezpłatny!

1. 'Strefa CNG' – kompleksowy produkt CNG dla każdego klienta!

'Strefa CNG' na GasShow 2012!
Fot. 'Strefa CNG' na GasShow 2012! Źródło: cng.auto.pl

Autorem koncepcji 'Strefy CNG' jest Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) oraz Portal cng.auto.pl. Po zeszłorocznym sukcesie tego typu stanowiska, PIMOT kolejny raz postanowił zainicjować ideę wspólnego wystawienia się podmiotów dostarczających rozwiązania z zakresu technologii CNG i biometanu. Wszystko w celu przybliżenia jak najszerszemu gronu osób idei europejskiego projektu 'GasHighWay', który ma na celu popularyzowanie ekologicznego i bezpiecznego paliwa CNG w polskiej motoryzacji.

W tym roku na wszystkich gości odwiedzających targi GasShow 2012 będzie czekać liczne grono ekspertów i praktyków rynku reprzentujących 12 podmiotów z branży CNG. Dodatkowo w strefie CNG pojawią się 2 pojazdy osobowe z fabryczną instalacją zasilania gazem ziemnym marki Volkswagen – Touran 1.4 TSI EcoFuel oraz Caddy Maxi EcoFuel.

Oto lista tegorocznych wystawców:

1. Przemysłowy Instytut Motoryzacji (PIMOT) – promocja wykorzystania CNG (projekt GasHighWay);

4. Portal cng.auto.pl – promocja wykorzystania CNG;

8. Iveco Poland – pojazdy użytkowe zasilane CNG i LNG;

2. Wystawa pojazdów zasilanych CNG

GasShow 2012 - wystawa pojazdów CNG!
Fot. GasShow 2012 – wystawa pojazdów CNG! Źródło: cng.auto.pl

Na targach GasShow 2012 będzie istniała możliwość obejrzenia pojazdów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych fabrycznie przystosowanych do zasilania metanem. Swoje pojazdy wystawią producenci:

– Iveco – dostawczy Daily Natural Power oraz ciężarowy Eurocargo CNG;

– Mercedes – dostawczy Sprinter NGT oraz ciężarówki Econic NGT;

– Volkswagen – osobowy Passat TSI EcoFuel oraz osobowy Caddy Maxi Life EcoFuel.

3. KONFERENCJA | EKOLOGIA I EKONOMIA: METAN DLA MOTORYZACJI

GasShow 2012 - Konferencja Ekologia i ekonomia: metan dla motoryzacji
Fot. GasShow 2012 – Konferencja Ekologia i ekonomia: metan dla motoryzacji Źródło: cng.auto.pl

Konferencja organizowana w ramach projektu 'GasHighWay'

7 marca 2012, EXPO XXI, Warszawa

Konferencja 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji' ma na celu zaprezentowanie uczestnikom obecnego stanu oraz perspektyw rozwoju rynku CNG w Polsce oraz przybliżenie zastosowania technologii CNG w tankowaniu oraz użytkowaniu pojazdów zasilanych tym paliwem.

Konferencja będzie podzielona na II sesje, gdzie każdej z nich będzie towarzyszyć podsumowująca dyskusja.

SESJA I. GasHighWay: Szanse i bariery dla rozwoju rynku gazu ziemnego i biogazu w transporcie
Moderator: dr Krzysztof Biernat, PIMOT

I panel zostanie on poświęcony przedstawieniu rynku CNG w Polsce oraz przybliżeniu technicznych aspektów zasilania gazem ziemnym oraz biometanem. Głos zabiorą eksperci oraz praktycy rynku CNG z Agencji Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej, Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie, Przemysłowego Instytut Motoryzacji. II sesję w imieniu Przemysłowego Instytutu Motoryzacji poprowadzi dr Magdalena Rogulska.

SESJA II. Ekonomia, ekologia, innowacja – CNG i LNG w praktyce
Portal cng.auto.pl

II panel będzie miał za zadanie kompleksowe przedstawienie produktów niezbędnych dla powstania floty aut zasilanej gazem ziemnym – tankowania gazu ziemnego w postaci CNG/LNG oraz oferty nowych pojazdów użytkowych na CNG.
Zostaną przedstawione następujące urządzenia do tankowania metanu:
– małe stacje CNG – oferta producenta AquaCentrum Praha;
– przemysłowe stacje CNG – oferta producentów
– stacje tankowania LNG .
Ofertę pojazdów użytkowych zasilanych sprężonym metanem przedstawią firmy IVECO oraz Mercedes-Benz.

II sesja zostanie zakończona panelem dyskusyjnym 'Polski rynek CNG 2012+', który zostanie zainicjowany przez prezentację Portalu cng.auto.pl

Informacje dodatkowe na temat konferencji

Konferencja 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji', zostanie zorganizowana w ramach projektu GasHighWay przez Agencję Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej oraz Przemysłowy Instytut Motoryzacji. Partnerem strategicznym konferencji jest Portal cng.auto.pl. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Organizator zapewnia tłumaczenie symultaniczne na język angielski. W przerwie między sesjami zapraszamy uczestników Konferencji na obiad.

4. Ważne wskazówki – rozkład Targów GasShow 2012

ROZKŁAD WYDARZEŃ CNG

7 marca 2012 – pierwszy dzień targów, konferencja 'Ekologia i ekonomia: Metan dla motoryzacji', uroczysta gala, rozdanie nagród INPRO

7 i 8 marca 2012 – oba dni targów – Strefa CNG, wystawa pojazdów CNG, jazdy testowe samochodami z fabryczną instalacją CNG

DOJAZD

GasShow 2012 - mapka dojazdu - kliknij aby zobaczyć w Mapy Google

>> Mapa GasShow 2012 – mapka dojazdu – kliknij tutaj aby zobaczyć w Mapy Google

Samochodem: hala EXPO XXI mieści się w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12, na miejscu znajduje się płatny i strzeżony parking dla kilkuset pojazdów, istnieje również możliwość bezpłatnego parkowania pojazdów wzdłuż ulic Prądzyńskiego i Bema, aczkolwiek zalecamy przyjazd z kilkunastominutowym zapasem, gdyż znalezienie miejsca do zaparkowania może nastręczać trudności

Pociągiem i autobusem: hala EXPO XXI znajduje się ok. 1,5 kilometra od Dworca Zachodniego, gdzie zatrzymują się wszystkie autobusy i pociągi dalekobieżne jadące do Warszawy

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , , , ,