Niezależny raport na temat perspektyw rozwoju rynku CNG

Czy już niedługo w Polsce pojawi się więcej autobusów CNG? CASE-Doradcy starają się odpowiedzieć na to pytanie
Fot. Czy już niedługo w Polsce pojawi się więcej autobusów CNG? CASE-Doradcy starają się odpowiedzieć na to pytanie Źródło: cng.auto.pl

Kilka dni temu został opublikowany raport syntetyczny 'Oszacowanie krajowego zapotrzebowania na tabor samochodowy zasilany CNG – na podstawie opinii głównych potencjalnych użytkowników’, wykonany przez firmę konsultingową na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Raport przedstawia wyniki badań nad istniejącą flotą pojazdów CNG w Polsce oraz dalszymi perspektywami rynku. Zapraszamy do lektury!

W wykonanym badaniu rynkowym osoby wykonujące raport przeanalizowały wyniki 174 ankietowanych flot pojazdów – komunikacji miejskiej, autobusowej, przewozu osób, usług transportowych i komunalnych. Autorzy zwrócili uwagę na zalety i ograniczenia wykorzystania CNG jako paliwa w Polsce, ocenili potencjał rozwoju rynku oraz wydali rekomendacje dla podmiotów zainteresowanych wejściem na rynek. Jako jeden z głównych czynników rozwojowych wskazano konieczność wprowadzenia dopłat do zakupu pojazdów, rekompensujących wyższe koszty zakupu w porównaniu do zasilania olejem napędowym.

Streszczenie raportu dostępne jest >> tutaj

Firma konsultingowa jest jednym z najbardziej uznanych podmiotów w branży, jest obecna na rynku od 1999 roku. Jednym z segmentów jej działalności jest doradztwo w zakresie transportu publicznego.