HOLANDIA | Władze lokalne wspierają zakup pojazdów CNG

Iveco Stralis CNG - pługo-piaskarka na gaz ziemny w Holandii

Fot. Iveco Stralis CNG – pługo-piaskarka na gaz ziemny w Holandii Źródło: cng.auto.pl

Władze holenderskich regionów Overijsselse i Geldria postanowiły wspierać finansowo zakup pojazdów zasilanych gazem ziemnym. Pierwszy z nich wyasygnował 700.000 euro na dotację dla pojazdów zasilanych gazem ziemnym lub mieszanką gazu ziemnego i Diesla. Dofinansowanie tutaj będzie zależeć od wielkości pojazdu. Natomiast w regionie Geldrii każdy, kto zdecyduje się na zakup samochodu osobowego lub dostawczego zasilanego metanem otrzyma 3000 euro dotacji.

Dofinansowanie w regionie Overijsselse

Władze lokalne wyasygnowały na 2012 rok fundusz w wysokości 700.000 euro, z którego będą przyznawne dofinansowania przy zakupie nowych pojazdów zasilanych CNG. Wysokość dofinansowania będzie zależeć od wielkości pojazdu. Decydując się na zakup samochodu osobowego otrzymamy dofinansowanie w wysokości 1.000 euro, dostawczego – 3.000 euro, zaś ciężarówki – 10.000 euro. W przypadku, gdy inwestor zdecyduje się na zakup pojazdu zasilanego mieszanką metanu i Diesla, otrzyma dofinansowanie w wysokości 5.000 euro.

Dofinansowanie w regionie Geldrii

W regionie Geldrii stosowane są dofinansowania do zakupu samochodów osobowych i dostawczych na CNG. Każdy inwestor otrzyma 3.000 euro dla pojazdu, który będzie zasilany biometanem.

Źródło:
  • cngnet.nl, cngnet.nl, własne