W Czeskiej Republice otworzono 3 nowe stacje CNG w styczniu!

Nowe stacje CNG w Czeskiej Republice - styczeń 2012

Fot. Nowe stacje CNG w Czeskiej Republice – styczeń 2012 Źródło: cng.auto.pl

Okazuje się, że obecnie w Europie Środkowej panuje odwrotny trend niż w Polsce. W ciągu ostatnich 30 dni otwarto w naszej części kontynentu kilka nowych obiektów tankowania CNG. Coraz lepszą dostępnością tego paliwa mogą pochwalić się nasi południowi sąsiedzi. W Czeskiej Republice otworzono w tym miesiącu 3 nowe stacje CNG – dwie nieopodal polskiej granicy – w Ostravie i Upicach u Trutnova oraz w Terezinie. Operator tej ostatniej stacji, firma CNGExpert, zapowiedział specjalne rabaty dla użytkowników CNG Forum.

Stacje blisko granicy Polski – Ostrava i Upice u Trutnova

Stacja CNG Ostrava Muglinov

Fot. Stacja CNG Ostrava Muglinov Źródło: cngclub.cz

Ostrava, Muglinov. Stacja CNG w Ostravie została otworzona w dzielnicy Muglinov. Jest to kolejny obiekt w tym mieście, tym razem powstały na klasycznej stacji paliw CNG – dwa pozostałe mieszczą się na terenie gazowni oraz przy fabryce zbiorników CNG firmy Vitkovice. Stacja została postawiona przez operatora gazu ziemnego Vemex, co jest owocem kooperacji między tym przedsiębiorstwem a Lukoilem. Tankowania będziemy mogli dokonywać codziennie w godzinach 5:00 – 22:00, zaś płatności dokonać gotówką i kartą płatniczą.

Stacja znajduje się w odległości 10 kilometrów od Polski. Dokładna lokalizacja stacji do zobaczenia tutaj

Upice u Trutnova. Stacja dostępna tylko dla posiadaczy kart CNG CardCentrum, za to czynna w trybie NON STOP. Operatorem stacji jest operator gazu ziemnego E.ON. Stację wykonała firma Bonett Bohemia.

Stacja znajduje się w odległości 16 kilometrów od Polski. Dokładna lokalizacja stacji do zobaczenia tutaj

Stacja w Terezinie – kompleksowy produkt CNG dla użytkownika pojazdu

Ale najciekawszą pozycją ze wszystkich nowości jest stacja CNG w Terezinie, otworzona przez firmę AutoExpert. Jej właściciel postanowił kompleksowo podejść do produktu CNG. Równolegle do otwarcia stacji dostępnej w trybie całodobowym, gdzie zapłacimy gotówką i kartami dedykowanymi CNG, został uruchumiony specjalny Portal CNG dla nowych użytkowników – cngexpert.cz . Jest to bardzo cenne udogodnienie, gdyż firma AutoExpert zajmuje się również sprzedaż pojazdów z fabryczną instalacją zasilania CNG marki Volkswagen.

Uwaga! Operator stacji zadeklarował, że dla wszystkich użytkowników CNG Forum będzie stosowany specjalny rabat. Zamiast ceny 24,5 koron za 1kg, użytkownicy naszego forum zapłacą 22 korony za 1kg CNG.

Stacja znajduje się w miejscowości Terezin, nieopodal trasy nr 8 łączącej Pragę z Usti nad Łabą. Dokładna lokalizacja do zobaczenia tutaj

Źródło:
  • cngexpert.cz, cngclub.cz, własne