Program 1 Polskiego Radia – O perspektywach dla rozwoju CNG w Polsce

Stacja CNG w Lublinie należąca do PGNiG SA
Fot.Stacja CNG w Lublinie Źródło: cng.auto.pl

W dniu 1 grudnia 2012 roku na antenie Programu 1 Polskiego Radia w audycji poświęconej informacjom gospodarczym pojawił się wywiad na temat perspektyw rozwoju CNG w Polsce. Wywiadu udzielili Bartłomiej Kamiński. W wywiadzie przedstawiono zalety stojące za paliwem CNG, obecny stan rozwoju floty CNG w Polsce oraz infrastruktury tankowania gazu ziemnego. Podkreślono szczególną rolę w zakresie promowania wykorzystania CNG przez projekty europejskie – GasHighWay, realizowany przez PIMOT oraz Biomaster, realizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Zapraszamy do wysłuchania audycji!

Audycja została wyemitowana w czwartek, 1 grudnia 2011 roku. Przedstawiciele Portalu cng.auto.pl przekrojowo przedstawili zalety paliwa CNG – ekologię i ekonomię takieg rozwiązania, obecny stan rozwoju rynku oraz jego ograniczenia.

Wskazali na podmioty wiodące w prym promocji sprężonego gazu ziemnego w Polsce  oraz projekty wdrażające finansowane z funduszy Unii Europejskiej – GasHighWay (realizowany przez PIMOT) oraz Biomaster, realizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

Zapraszamy do wysłuchania audycji za pomocą poniższego okienka.

Polskie Radio Program 1 - O perspektywach rozwoju CNG w Polsce