TVN Turbo – interwencja w sprawie kampanii serwisowej GM Poland dla Opli na CNG

Realizacja materiału redakcji Turbo Kamery do akcji serwisowej GM Poland dla Opel CNG
Fot. Realizacja materiału redakcji Turbo Kamery do akcji serwisowej GM Poland dla Opel CNG Źródło: cng.auto.pl

Przedstawiamy odcinek programu Turbo Kamera, który interweniował w sprawie braku kampanii serwisowej dla pojazdów marki Opel z fabryczną instalacją zasilania CNG. General Motors na wniosek widzów TVN Turbo zostało wezwane do tablicy przez redaktorów programu. W wypowiedziach rzecznika GM Polska niestety można było zauważyć dość karkołomne tłumaczenia, jednak interwencja okazała się suteczna i tuż po realizacji materiału firma przystąpiła do kampanii serwisowej dla pojazdów z instalacją fabryczną.

Odcinek programu można obejrzeć w poniższym oknie

http://www.youtube.com/watch?v=zABVEu0YS8c

General Motor Polska – czy tak powinna wyglądać promocja CNG?

Naszą uwagę zwróciły dość dziwne tłumaczenia rzecznika General Motor Poland oraz marki Opel, Pana Przemysława Byszewskiego,. Pozwalamy sobie zacytować część z nich:

„Musimy mieć świadomość, że producent ogłasza kampanie w tych krajach, w których może stwierdzić, że sprzedał takie samochody. Myśmy nie ogłosili w 2008, bo według naszych danych takich samochodów w Polsce nie było, byśmy takie sprzedali. Jeżeli ktoś sobie przyprowadził takie samochody zza granicy, mógł sprawdzić, czy jego samochód podlega danej kampanii czy nie.”

„[…] Nie wiem czy to jest bezpieczne. Dla mnie kupowanie samochodu z drugiej ręki z instalacją CNG już jest niebezpieczne.”

” Były perturbacje z salonem/serwisem jednym czy drugim, które miały się tym zajmować. One trwały 2-3 miesiące. Tak się zdarzyło i zdajemy sobie z tego sprawę [red. GM Poland]. Natomiast ten klient mógł również użytkować normalną benzynę, niekoniecznie musiał jeździć w tym czasie na CNG. Dlatego ten samochód może być zasilany normalnym paliwem.”

„Nie byliśmy w stanie zapewnić obsługi serwisowej tych samochodów. Nie jestem w stanie cofnąć tego czasu. Jak również powiedziałem, pracujemy nad systemowym rozwiązaniem. W tym momencie, jak wspomniałem, oprócz tego że jest nam przykro, nic więcej zrobić nie możemy. Teraz staramy się to rozwiązać w taki sposób, aby wszyscy byli zadowoleni.”

Jak można się domyśleć z powyższej wypowiedzi, General Motors Poland stoi na stanowisku, że użytkowanie używanych pojazdów tej marki jest niebezpieczne. Warto zauważyć, że instalacja CNG zamontowana w pojazdach marki Opel jest sygnowana przez tego producenta i dostępna w sprzedaży w większości europejskich państw.

Źródło:
  • TVN Turbo