Mercedes Poznań przedstawia demonstracyjnego Mercedesa Sprintera NGT w Wielkopolsce

Mercedes Sprinter NGT - demonstracyjny pojazd na CNG w Poznaniu

Fot. Mercedes Sprinter NGT – demonstracyjny pojazd na CNG w Poznaniu Źródło: MB-Poznań

W Poznaniu od kilku dni przedsiębiorcy mogą testować pojazd użytkowy marki Mercedes z fabryczną instalacją CNG – Sprinter NGT. Samochód należy do autoryzowanego dealera pojazdów użytkowych Mercedes-Benz w Poznaniu – Mercedes Poznań. Premiera jednego z pierwszych pojazdów demonstracyjnych zasilanych ekologicznym paliwem w Wielkopolsce miała miejsce na Targach PolEko 2011. Pojawił się on tam na wystawie pojazdów zasilanych gazem ziemnym, organizowanej przez . Zapraszamy do testowania!

Mercedes Sprinter NGT – ekologiczny i oszczędny ideał do miasta

Mercedes Sprinter NGT - premiera na PolEko 2011 (Targi Poznańskie)

Fot. Mercedes Sprinter NGT – premiera na PolEko 2011 (Targi Poznańskie) Źródło: MB-Poznań

Demonstracyjny pojazd został przygotowany pod kątem usług świadczonych w obszarze zurbanizowanym. Do dealera zgłosiły się już pierwsze firmy kurierskie z Poznania. Demonstracyjny Sprinter NGT z powodzeniem może pełnić również inne funkcje – pojazdu dostawczego lub przewozu materiałów.

– W dobie nieustannie drożejących paliw i coraz większego zainteresowania ekologią, musimy wychodzić na przeciw rosnącym oczekiowaniom klientów – mówi Adam Staniszewski, manager produktów CNG w Mercedes Poznań. – Liczymy na spore zainteresowanie wersjami NGT w gamie pojazdów użytkowych Mercedes-Benz. Wskazuje on również na możliwość wykorzystania oszczędności płynących z eksploatacji pojazdu na CNG, gdzie działalność prowadzona jest w Polsce i również Niemczech. U naszego zachodniego sąsiad istnieje doskonale rozwinięta sieć stacji CNG.

Mercedes Poznań – nowe możliwości ekologiczne dla przedsiębiorstw

Mercedes Econic NGT - ekologiczna i cicha ciężarówka dla usług w miastach

Fot. Mercedes Econic NGT – ekologiczna i cicha ciężarówka dla usług w miastach Źródło: cng.auto.pl

Mercedes Poznań, autoryzowany dealer pojazdów użytkowych Mercedes-Benz w Poznaniu, dostrzega w pojazdach zasilanych sprężonym gazem ziemnym bardzo duży potencjał rozwojowy. Dlatego zdecydował się na wprowadzenie do swoich pojazdów testowych wersji NGT (Natural Gas Technology) – posiadających fabryczną instalację zasilania sprężonym gazem ziemnym. Sprinter NGT to oferta dla przedsiębiorców potrzebujących uniwersalnego narzędzia pracy, który spełnia wyśrubowane normy ekologiczne przy niskich kosztach eksploatacji. Zwiększone potrzeby w ruchu miejskim gotowa jest zaspokoić ciężarówka zaprojektowana do miasta – Econic NGT. Ten duży pojazd jest przede wszystkim znany jako śmieciarka – w Polsce sprzedano kilka egzemplarzy właśnie z taką zabudową.

Kontakt w sprawie CNG do Mercedes Poznań

Mercedes Sprinter NGT - demonstracyjny pojazd na CNG w Poznaniu

Fot. Mercedes Sprinter NGT – demonstracyjny pojazd na CNG w Poznaniu Źródło: MB-Poznań

Źródło:
  • MB-Poznań, własne