PolEko 2011 zapraszamy na stanowisko z pojazdami użytkowymi zasilanymi gazem ziemnym (CNG)

PolEko 2011 - Mercedes Sprinter NGT (CNG) - premiera w Wielkopolsce
Fot. PolEko 2011 – Mercedes Sprinter NGT (CNG) – premiera w Wielkopolsce Źródło: cng.auto.pl

W dniach 22-25 listopada 2011 roku na targach PolEko 2011 w Poznaniu, wystawi stanowisko promujące wykorzystanie gazu ziemnego (CNG) do zasilania pojazdów. Na dziedzińcu Targów Poznańskich zostaną zaprezentowane pojazdy użytkowe z fabryczną instalacją CNG. Znajdziemy tam markę IVECO z autem dostawczym Daily i pojazdem ciężarowym Eurocargo oraz Mercedesa Sprintera NGT. Pojawi się również zamiatarka zasilana CNG marki Ravo. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy pojazdów CNG!

PolEko 2010 - Stanowisko PGNiG SA podczas zeszłorocznej edycji targów z pojazdem na CNG
Fot. PolEko 2010 – Stanowisko CNG podczas zeszłorocznej edycji targów z pojazdem na CNG Źródło: cng.auto.pl

Jednym z elementów tej działalności jest budowa rynku gazu ziemnego (CNG) jako paliwa do zasilania pojazdów. W związku z tym koncern postanowił wystawić ciekawą i bogatą wystawę pojazdów przystosowanych do zasilania metanem podczas targów PolEko 2011.

IVECO – główny aktor wystawy pojazdów CNG

PolEko 2011 - Iveco Daily Natural Power na gaz ziemny (CNG)
Fot. PolEko 2011 – Iveco Daily Natural Power na gaz ziemny (CNG) Źródło: cng.auto.pl

IVECO Polska to obecnie jeden z najbardziej aktywnych uczestników rynku motoryzacyjnego w Polsce, który zdecydował się na szeroką promocję wykorzystania gazu ziemnego (CNG) do zasilania pojazdów. Dlatego oprócz występów na wielu wydarzenia promujących ekologiczne rozwiązania w Polsce, nie mogło zabrakną tej marki na głównym evencie roku – targach PolEko 2011 w Poznaniu.

PolEko 2011 - Iveco Eurocargo CNG, zasilany gazem ziemnym
Fot. PolEko 2011 – Iveco Eurocargo CNG, zasilany gazem ziemnym Źródło: cng.auto.pl

W trakcie wystawy zostaną zaprezentowane dwa modele pojazdów. Pierwszy z nich to dobrze znane auto dostawcze Daily w wersji Natural Power – fabrycznie przystosowanej do zasilania spreżonym metanem. Drugi pojazd to mała ciężarówka Eurocargo CNG – nowość wśród pojazdów tej klasy na polskim rynku. Prezentowany egzemplarz posiada multifunkcyjne wyposażenie, gotowe pełnić różne funkcje dla służb komunalnych.

Mercedes – atrakcyjna oferta pojazdu użytkowego Sprinter w wersji NGT

PolEko 2011 - Mercedes Sprinter NGT (CNG) - premiera w Wielkopolsce
Fot. PolEko 2011 – Mercedes Sprinter NGT (CNG) – premiera w Wielkopolsce Źródło: cng.auto.pl

Równie ciekawie zapowiada się prezentacja pojazdu Mercedes Sprinter w wersji NGT – fabrycznie przystosowanej do zasilania spreżonym gazem ziemnym (CNG). To solidne i dynamiczne auto użytkowe zostanie wystawione przez Autoryzowanego Dealera Pojazdów Użytkowych Mercedes-Benz w Poznaniu – Mercedes Poznań. Jak mówi Adam Staniszewski, manager produktów CNG Mercedes Poznań, będzie to premiera nowego pojazdu demonstracyjnego w stolicy Wielkopolski, gdzie już niedługo przedsiębiorcy będa mogli sami przekonać się o korzyściach ekologicznych i ekonomicznych płynących z eksploatacji wersji silnikowej zasilanej ekologicznym metanem.

Zamiatarka RAVO na CNG – ekologiczna i oszczędna propozycja dla usług komunalnych

PolEko 2011 - Zamiatarka Ravo zasilana spreżonym gazem ziemnym (CNG)
Fot.PolEko 2011 – Zamiatarka Ravo zasilana spreżonym gazem ziemnym (CNG) Źródło: cng.auto.pl

Interesującym obiektem na wystawie pojazdów CNG sygnowanych przez PGNiG SA będzie zamiatarka marki RAVO, która jest zasilana sprężonym metanem. Dzięki temu pojazd charakteryzuje się znikomą emisją szkodliwych substancji, jest niezwykle cichy i, co ważne dla właściciela, bardzo tani w eksploatacji. Mamy nadzieję, że już niedługo na ulicach polskich miast spotkamy wiele takich przyjaznych pojazdów.

Źródło:
  • Portal cng.auto.pl
Tagged with: , , ,