Interwencja TVN Turbo dla kampanii serwisowej GM OPEL dla CNG już 28 listopada!

TVN Turbo interweniuje w sprawie kampanii serwisowej GM Opel dla aut CNG
Fot. TVN Turbo interweniuje w sprawie kampanii serwisowej GM Opel dla aut CNG Źródło: cng.auto.pl

W miniony wtorek ekipa programu Turbo Kamera wykonała materiał do audycji poświęconej uchylaniu się General Motors Polska od wykonania kampanii serwisowej dla pojazdów marki Opel. W realizacji programu wzięli udział posiadacze aut marki Opel z fabryczną instalacją CNG, którymi objęta jest kampania, oraz specjaliści rynku CNG. Zdjęcia do materiału wykonywano m.in. na stacji CNG w Warszawie oraz w serwisie CNG. Premiera programu odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek, 28 listopada 2011 roku o godzinie 22:30.

Gerard Bartłomiejczyk, rzeczoznawca CNG - wypowiedź dla TVN Turbo
Fot. Gerard Bartłomiejczyk, rzeczoznawca CNG – wypowiedź dla TVN Turbo Źródło: cng.auto.pl

Zdęcia do programu Turbo Kamera były wykonywane we wtorek, 8 listopada 2011 roku, na terenie Warszawy. Ładna pogoda pozwoliła na realizacją szerokiego materiału na stacji CNG w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego. Ekipa TVN Turbo dzięki uprzejmości Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA, mogła nakręcić wypowiedzi użytkowników pojazdów CNG na tle nowoczesnych i bezpiecznych dystrybutorów tankowania sprężonego gazu ziemnego.

W czasie kręcenia materiału głos zabrali:

– Michał Kępiński, inicjator interwencji programu TVN Turbo, właściciel Opla Zafiry A CNG;

– Andrzej Bagniewski, koordyantor z ramienia CNG Forum dla realizacji kampanii serwisowej, autor 'Relacji z przebiegu kampanii serwisowej 08-R-010 wykonanej w samochodzie Opel Zafira 1.6 CNG Monovalent +’;

– Gerard Bartłomiejczyk, Rzeczoznawca SITPNiG w zakresie gazownictwo, specjalność: technika i technologia wykorzystania CNG, jako paliwa do napędu pojazdów mechanicznych;

– Bartłomiej Kamiński, administrator Portalu cng.auto.pl.

Argumenty użytkowników pojazdów CNG a opór General Motors Polska

Andrzej Bagniewski, koordynator kampanii z ramienia użytkowników pojazdów CNG Forum
Fot. Andrzej Bagniewski, koordynator kampanii z ramienia użytkowników pojazdów CNG Forum Źródło: cng.auto.pl

General Motors ma obowiązek zadbać o przeprowadzenie kampanii serwisowych dla wybranych pojazdów modelu Combo i Zafira – chodzi głównie o wymianę zbiorników oraz osprzętu CNG. Elementy instalacji gazowej do wymiany mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowania tych modeli samochodów. Zbiorniki gazu ziemnego, magazynowanego pod dużym ciśnieniem, oraz zawory bardzo często są uszkodzone ze względu na błędy konstrukcyjne.

Niestety do tej pory General Motors cały zwodzi posiadaczy pojazdów kwalifikujących się do akcji serwisowej. Użytkownicy cierpliwie czekają w obawie o swoje bezpieczeństwo, a samochody same przecież się nie naprawią! Ze zgłoszonych samochodów tylko jeden miał przeprowadzoną akcję (szczegółowa relacja tutaj ), a lista jest bardzo długa, korespondencja przeprowadzona z centralą General Motors w Polsce jest jeszcze dłuższa a kompletnie nic z niej nie wynika.

Jeden z użytkowników CNG Forum postanowił więc działać i wysłał zgłoszenie do programu Turbo Kamera (TVN Turbo). Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość wypowiedzi przed kamerą o naszym problemie i publicznego zapytania centrali General Motors w Polsce, czy zamierza nam pomóc i naprawić swój błąd, czy też może chcą postąpić analogicznie do akcji serwisowej wymiany wtryskiwaczy, której wiele użytkowników nie zdołało zrealizować, gdyż akcja się skończyła!