TVN Turbo | Turbo Kamera – Interwencja w sprawie kampanii serwisowej GM Opel dla aut CNG

Kampania serwisowa pojazdów marki Opel na CNG - w czym tkwi problem?
Fot. Kampania serwisowa pojazdów marki Opel na CNG – w czym tkwi problem? Źródło: cng.auto.pl

Redakcja programu 'Turbo Kamera’, emitowanego na antenie stacji TVN Turbo, interweniuje w sprawie ociągania się General Motors Polska w realizacji kampanii serwisowej aut marki Opel zasilanych CNG. Autorzy programu chcą dowiedzieć się, dlaczego producent nie chce podjąć się wymiany wadliwych części instalacji zasilania sprężonym gazem ziemnym. Dowiemy się również czym spowodowana jest powolna jej realizacja i jakie warunki musi spełnić posiadacz auta, aby wziąć udział w kampanii. Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do pomocy przy realizacji materiału!

Przyczyny interwencji programu 'Turbo Kamera’

Redaktorzy programu 'Turbo Kamera’, kierowanego przez pana Juliusza Kaszyńskiego, doszukują się oszustw na rynku motoryzacyjnym, nieuczciwości sprzedających i ubezpieczycieli, ale przede wszystkim pomagają poszkodowanym dochodzić swoich praw.

Zdecydowali się również na pomoc posiadaczom pojazdów marki Opel z fabryczną instalacją zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) – modeli Combo i Zafira – objętych kampanią serwisową 08-R-010. Została ona przeprowadzona w Niemczech i innych krajach Europy w zeszłym roku, jednak u nas do tej pory zrealizowano ją w bardzo ograniczonym zakresie. O perypetiach związanych z jej wdrażaniem można dowiedzieć się z dyskusji na CNG Forum po kliknięciu tutaj

Argumenty użytkowników pojazdów CNG a opór General Motors Polska

General Motors ma obowiązek zadbać o przeprowadzenie kampanii serwisowych dla wybranych pojazdów modelu Combo i Zafira – chodzi głównie o wymianę zbiorników oraz osprzętu CNG. Elementy instalacji gazowej do wymiany mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowania tych modeli samochodów. Zbiorniki gazu ziemnego, magazynowanego pod dużym ciśnieniem, oraz zawory bardzo często są uszkodzone ze względu na błędy konstrukcyjne.

Niestety do tej pory General Motors cały zwodzi posiadaczy pojazdów kwalifikujących się do akcji serwisowej. Użytkownicy cierpliwie czekają w obawie o swoje bezpieczeństwo, a samochody same przecież się nie naprawią! Ze zgłoszonych samochodów tylko jeden miał przeprowadzoną akcję (szczegółowa relacja tutaj ), a lista jest bardzo długa, korespondencja przeprowadzona z centralą General Motors w Polsce jest jeszcze dłuższa a kompletnie nic z niej nie wynika.

Jeden z użytkowników CNG Forum postanowił więc działać i wysłał zgłoszenie do programu Turbo Kamera (TVN Turbo). Dzięki temu uzyskaliśmy możliwość wypowiedzi przed kamerą o naszym problemie i publicznego zapytania centrali General Motors w Polsce, czy zamierza nam pomóc i naprawić swój błąd, czy też może chcą postąpić analogicznie do akcji serwisowej wymiany wtryskiwaczy, której wiele użytkowników nie zdołało zrealizować, gdyż akcja się skończyła!

Informacje o realizacji materiału do programu

We wtorek jesteśmy umówieni ze ekipą TVN na kręcenie nagrania do programu (Warszawa).

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu ze mną w celu omówienia szczegółów.

Osoba koordynująca:

Bartłomiej Kamiński

Tel.: 790 533 121

E-mail: b.kaminski@cng.auto.pl

Redaktorzy programu 'Turbo Kamera’, którego odcinek poświęcony CNG zostanie nakręcony we wtorek, 8 listopada 2011 roku, będą dociekać czym spowodowana jest niechęć GM Polska przy realizacji kampanii serwisowej oraz pokażą, w jaki sposób właściciele pojazdów objętych kampanią mogą dochodzić swoich praw do dokonania bezpłatnej wymiany wadliwych elementów instalacji CNG.

OPEL | Relacja z przebiegu kampanii serwisowej 08-R-010 wykonanej w samochodzie Opel Zafira 1.6 CNG Monovalent +

2011.11.04, Andrzej Bagniewski

Pisząc tą relację chciałem przybliżyć czytelnikom bezpłatne kampanie serwisowe przeprowadzane cyklicznie przez General Motors dla samochodów Opel Zafira CNG i Combo CNG. Kampanie mogą dotyczyć nawet 10-letnich samochodów. To, czy i do jakich kampanii jest zakwalifikowany dany samochód, kierowcy powinni dowiadywać się na Autoryzowanych Stacjach Obsługi (ASO) GM Opel. Sprawdzenia takiego obowiązkowo powinna dokonać ASO np. przy okazji standardowego przeglądu technicznego co 30 tys. km. W praktyce różnie z tym bywa i o te kampanie warto zapytać wprost ASO w którym serwisowany jest dany samochód. Kampanie są nieobowiązkowe, ale proszę ich nie lekceważyć. Instalacja CNG nakłada na producenta dodatkowe wymagania co do bezpieczeństwa auta. Dlatego General Motors dość często organizuje je dla samochodów zasilanych CNG. Pomóżmy więc Firmie GM zadbać o jakość ich produktu. O znacznym polepszeniu parametrów eksploatacyjnych po wykonaniu kampanii jeszcze napiszę. Poza tym jazda na mocno skorodowanych zbiornikach  może być po prostu niebezpieczna. Dlatego bardzo namawiam, aby dla naszego bezpieczeństwa oraz dobra auta umówić się na wykonanie kampanii w ASO Opla. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółową relacją!

Czytaj relację tutaj