Nowa płyta w grupie VAG = nowe pojazdy na CNG? Skoda Octavia III i Audi A3 już niebawem z fabryczną instalacją gazu ziemnego!

Skoda Octavia III (2013) CNG na gaz ziemny
Fot. Na nowej płycie podłogowej grupy VAG powstanie m.in. Skoda Octavia III z fabryczną instalacją CNG! Źródło: Obrazy Google

W ostatnim numerze miesięcznika motoryzacyjnego Auto Motor i Sport ukazał się szeroki artykuł na temat nowej płyty podłogowej w grupie Volkswagena. Będą na niej bazować następne generacje pojazdów Audi A3, Seat Leon/Toledo, Skoda Octavia czy VW Golf. Pojawiła się również informacja, że III generacja popularnej Skody również pojawi się z fabryczną jednostką zasilaną sprężonym gazem ziemnym (CNG). Jest to kolejny pojazd grupy VAG po Audi A3, który zostanie poddany przez koncern fabrycznej konwersji do zasilania metanem!

Audi A3 Sportback TCNG
Fot. Koncepcyjne Audi A3 Sportback z fabryczną instalacją CNG Źródło: audi.com

Skoda Octavia III generacji zadebiutuje w salonach w 2013 roku. Będzie bazować na nowej płycie podłogowej, która posłuży również innym pojazdom klasy kompaktowej produkowanej przez koncern Volkswagen. W maju tego roku zamieściliśmy już szeroki artykuł na temat nowego Audi A3, które również bazuje na tej płycie podłogowej. Pojazd wejdzie do seryjnej produkcji już w przyszłym roku. Będzie zasilany jednostką 1.4 TSI EcoFuel o mocy 122 KM.