Maciek Steinhof najlepszy! Pierwszy wyścig Scirocco CNG CUP za nami

Stawka 22 kierowców ruszyła kilka minut po godzinie 17 na torze Hockenheim w Niemczech. Maciek Steinhof startował z 3. pozycji, zaś Adam Gładysz z 7. Od samego startu wywiązała się między zawodnikami zażarta walka. Po 3. okrążeniu Maciek wysunął się na 2. pozycję, Adam Gładysz utrzymał swoje startowe miejsce.

Już na 5. okrążeniu Maćkowi udało się wysunąć na prowadzenie, którego nie oddał już do samego końca! Adam Gładysz po zażartym pojedynku z Carlosem Sainzem ostatecznie uplasował się na 5.pozycji.

Maciek Steinhof zdobywając pierwsze miejsce w wyścigu, otrzymał 30 punktów do klasyfikacji generalnej pucharu. Adam Gładysz, drugi z Polaków w stawce za 5. miejsce otrzymał 17 punktów.

Obu Panom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że dzięki ich wyśmienitym występom w Polsce zwiększy się zainteresowanie ekologicznym paliwem, które napędza Scirocco CUP – bio CNG (biometanem).

27 kwietnia na antenie TVP Sport o godz. 23:00 będzie można obejrzeć retransmisję wyścigu Scirocco CUP, który odbył się 24 kwietnia na torze Hockenheim. Wyścig będzie retransmitowany również 29 kwietnia o godz. 19.00 oraz 2 maja o godz. 13.05.

Wyścig można było obejrzeć na niemieckim kanale sportowym DSF. Niestety żadna z polskich telewizji nie transmitowała sobotnich zmagań. Mamy nadzieję, że kolejny wyścig 5 czerwca na torze EuroSpeedway Lausitz będzie już można obejrzeć bez problemu z polskim komentatorem.