VW Scirocco CUP- CNG-Powered Scirocco CUP

VW rozpoczyna od 2010 roku nową serię wyścigów – CNG-Powered Scirocco CUP

VW Scirocco CUP

Volkswagen kontynuuje sukces pojazdu, który zadebiutował w tym roku w 24-godzinnym wyścigu na torze Nurburgring. Oczywiście chodzi o VW Scirocco GT24-CNG. Tym razem będzie zasilany biometanem!

Po znaczącym sukcesie i zajęciu dwóch pierwszych miejsc przez VW Sirocco GT-24 w wyścigu na torze Nurburgring w kategorii pojazdów ekologicznych, VW postanawia stworzyć od 2010 roku zupełnie nową serię wyścigów. Będą się w nich ścigały pojazdy VW Scirocco napędzane biometanem. Seria ta ma pokazać, że sporty motorowe mogą być ekologiczne przy zachowaniu naprawdę wyczynowych parametrów, nieustępujących konwencjonalnym paliwom.

VW Scirocco startujące w serii będą miały zamontowaną znaną już nam jednostkę napędową o pojemności 2.0 turbo, który tym razem dysponuje mocą 250 KM (199kW). Pojazd będzie wyposażony w 6-biegową, znakomitą skrzynię automatyczną DSG.

W przypadku jednostki zasilanej biometanem udało się pogodzić ogień z wodą. Do tej pory, przy wykorzystaniu paliwa naftowego, znakomite osiągi były okupione horrendalnie wysoką emisją szkodliwych substancji oraz CO2. W przypadku silnika CNG w połączeniu z automatyczną skrzynią DSG udało się osiągnąć bardzo niskie emisje, np. w przypadku CO2 dokonano aż 80% redukcji!

Po wypowiedzi dyrektora Volkswagen Motorsport, pana Krisa Nissena, śmiało możemy wywnioskować, że dzięki CNG rozpoczyna się nowy rozdział w historii wyścigów samochodowych. Udało się wreszcie pogodzić sportowe osiągi z ekologią, nie rezygnując chociaż z części potencjału takich pojazdów.

Tagged with: , , ,