CNG SHOW 2010

W dniu 26 lutego odbył się pierwszy dzień CNG SHOW 2010 w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Była to kolejna impreza prezentująca rynek autogazu w Polsce. Wzięło w niej udział wielu producentów elementów instalacji samochodowych LPG jak i zakłady montażu posiadające w swoich ofertach osprzęt do CNG.

Gaz ziemny był więc prezentowany na SHOW tradycyjnie niejako informacyjnie, gdyż nadal stanowi on marginesową działalność. Swoje stoiska mieli przedstawiciele prasy poruszającej zagadnienia CNG między innymi „Jazda za grosze”, „Czas na gaz” i portal internetowy cng.auto.pl . Gaz ziemny był prezentowany przez pryzmat Instytutu Nafty i Gazu z Krakowa, a zagadnienie związane z dystrybucją jego w postaci głównie LNG i LCNG przez firmę KRI z okolic Poznania. To było jedyne stoisko które proponowało tankowanie CNG ze zbiorników gazu skroplonego, dzięki czemu stacja taka nie jest uzależniona od przebiegu sieci gazowniczej. Ta technologia stosowana na świecie od wielu lat, znalazła u Organizatorów SHOW uznanie. Podczas wręczenia nagród INPRO 2010 dla najciekawszych produktów prezentowanych podczas targów wśród wyróżnionych znalazła się Firma KRI za ciekawą propozycję układu zasilania pojazdów gazem LCNG. Gaz ziemny sprężony pojawił się również w jednej z trzech prezentacji jakich dokonano w części merytorycznej tego branżowego wydarzenia.

Podsumowanie
Dobrze, że jest coraz więcej okazji przy których coraz częściej mówi się o CNG. Jak rozwija się to paliwo w Polsce obecnie niech świadczą przykłady, które miały miejsce podczas właśnie zakończonego SHOW.

Ofertę targową oglądały osoby z branży gazowo-motoryzacyjnej przybyłe na sąsiednią imprezę rowerową gdzie dowiedziały się dopiero o SHOW.

Wystawcy SHOW dyskutowali o sąsiadującej z terenem targów „stacji elektrycznej” , którą jako jedyną w Polsce otwarto w celu ładowania samochodów prądem. Wyrazili głębokie zdziwienie gdy wyjaśniono im, że nie jest to stacja elektryczna, a nowo wybudowana stacja tankowania CNG przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie.