Samochód na gaz – czy warto?

Samochód na gaz – czy warto?

Kontrolka rezerwy zaświecająca się niespodziewanie podczas jazdy samochodem potrafi skutecznie wpłynąć na beztroski nastrój kierowcy. Krótka wycieczka na stację psuje humor jeszcze bardziej gdy okazuje się, że ceny paliw powtórnie wzrosły. Jeżeli po raz kolejny odczuwasz frustrację wynikającą z przekonania, że przejechanych kilometrów za wydaną kwotę powinno być więcej, a rezerwa znów pojawiła się zbyt szybko – warto zastanowić się nad alternatywnym rozwiązaniem, podnoszącym radość z jazdy. Jednym z nich jest zakup pojazdu z instalacją gazową CNG lub montaż jej we własnym samochodzie.

Więcej za mniej

Podstawową korzyścią, jaką niesie za sobą posiadanie w pojeździe instalacji gazowej jest maksymalna oszczędność finansowa. Kto bowiem nie cieszyłby się z przejechania 100 kilometrów za mniej niż 20 złotych? Jeśli należysz do kierowców jeżdżących często oraz każdego dnia pokonujesz ponadprzeciętne dystanse – problemem nie okaże się nawet wysoka cena samej instalacji. Jej koszt zwróci się szybko, a jazda za grosze, o której posiadacz samochodu z silnikiem benzynowym lub Diesla może tylko marzyć – będzie warta wydanych pieniędzy.

Dbałość o środowisko

W porównaniu do paliw tradycyjnych, proces spalania gazu ziemnego wiąże się z dużo większą ekologią. Mające swój udział w walce z zanieczyszczeniami pojazdy zasilane CNG określane są jako bezemisyjne. Niemal stuprocentowa redukcja powstawania szkodliwych, rakotwórczych substancji idąca w parze ze znacznym zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla sprawiają, że jazda samochodem z instalacją gazową jest bardziej przyjazna dla środowiska.

Cicha praca i brak ryzyka wybuchu

Napędzane gazem ziemnym pojazdy charakteryzują się dużo cichszą pracą, czym znacznie podwyższają komfort jazdy. W zestawieniu z samochodami zasilanymi paliwami tradycyjnymi – poziom głośności może być niższy o imponujące 40%. Dodatkowo, instalacja CNG to wybór bezpieczny dla osób obawiających się niespodziewanej eksplozji. Lekkość gazu ziemnego powoduje, że nie osadza się on na ziemi, co całkowicie ogranicza ryzyko wybuchu.

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wybór odpowiedniego paliwa to niejedyny aspekt przyczyniający się do zapewnienia pełnego komfortu jazdy. Poza troską o środowisko oraz szeroko rozumianą oszczędnością warto również zadbać o bezpieczeństwo, montując w samochodzie kamerę. Rejestrowanie sytuacji na drodze okaże się przydatne jako dowód zwłaszcza, kiedy staniesz się uczestnikiem lub świadkiem kolizji. Mniejsze wydatki na paliwo sprawią, że koszt wideorejestratora nie uszczupli Twojego portfela. Najlepsze jakościowo oraz przede wszystkim tanie propozycje znajdziesz w rankingu kamer samochodowych.