‘Strefa Metanu' oraz Konferencja ‘Metan dla Transportu' Warsaw Gas Days 2018 – Podsumowanie

‘Strefa Metanu' oraz Konferencja ‘Metan dla Transportu' Warsaw Gas Days 2018 – Podsumowanie

Warsaw Gas Days Międzynarodowe Targi paliw gazowych CNG LNG odbyły się w dniach 14-15 marca 2018 r. w Centrum Konferencyjno – Wystawienniczym Hotelu Novotel Warszawa Centrum. Portal cng.auto.pl oraz Fundacja Green Fuel zorganziowali w trakcie Targów ‘Strefę Metanu’ oraz Konferencję ‘Metan dla Transportu’. Bartłomiej Kamiński, Prezes Fundacji Green Fuel podsumował tegoroczne wydarzenia w czasie Warsaw Gas Days 2018: ‘‘Strefa Metanu to jedyne takie miejsce, gdzie spotykają się przedsiębiorcy paliw metanowych, producenci pojazdów CNG i LNG oraz użytkownicy samochodów na CNG.

W Strefie Metanu wspólnie wymieniamy swoje doświadczenia związane z gazem ziemnym CNG i LNG. Wystawa ‘Strefa Metanu’ jest poświęcona promocji i popularyzacji paliw alternatywnych CNG i LNG do napędzania pojazdów. Na stanowisku ‘Strefa Metanu’ przedsiębiorcy oraz instytucje naukowo-badawcze prezentują możliwości wykorzystania sprężonego i skroplonego gazu ziemnego w motoryzacji oraz transporcie.”

Konferencja ‘Metan dla Transportu’ odbyła się w pierwszym dniu targów, wśród panelistów wystąpili Jacek Nowakowski z IVECO, Grzegorz Bryszewski z ASF, Karol Wieczorek z Cryogas oraz Sławomir Nestorowicz z Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami tych specjalistów paliw metanowych.

1.Ocena możliwości wykorzystania metanu jako paliwa silnikowego
Paweł Bukrejewski, Przemysłowy Instytut Motoryzacji PIMOT
Zastępca Kierownika Laboratorium Analitycznego
Starszy Specjalista Badawczo-Techniczny

Prezentacja do pobrania: tutaj

 

2. Prezentacja Cryogas M&T Poland

Prezentacja do pobrania: tutaj

3. Prezentacja ASF Grzegorz Bryszewski – Budowa stacji CNG

Prezentacja do pobrania: tutaj

4. Prezentacja Iveco „Ciężarówki zasilane LNG”

Prezentacja do pobrania: tutaj

5. Prezentacja PIMOT ‘Badania optymalizujące funkcjonowanie i rozmieszczenie stacji paliw alternatywnych sieci bazowej TEN-T’

Prezentacja do pobrania: tutaj

Tagged with: , , , , , , , ,