Supertest Ekonomii 2017 zakończony – w klasyfikacji najbardziej ekologiczne paliwo wygrywa IVECO Stralis NP400 zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG.

Supertest Ekonomii 2017 zakończony – w klasyfikacji najbardziej ekologiczne paliwo wygrywa IVECO Stralis NP400 zasilane skroplonym gazem ziemnym LNG.

Fundacja Green Fuel wspólnie z Iveco Poland pod patronatem medialnym portalu użytkowników pojazdów zasilanych CNG/LNG wystawili po raz pierwszy do rywalizacji pojazd zasilany najbardziej ekologicznym paliwem jakim jest skroplony gaz ziemny LNG.

Trasa tegorocznego Rajdu Supertestu Ekonomii wiodła poprzez : Marki – DK8,S8 – Wyszków – DK62 – Serock /Wyszogród – DK50 -Wiskitki – A2/S8 – Marki , zjazd z S8 na teren CH M1, łączny dystans jaki pokonał wystawiony przez nas pojazd ciężarowy to około 240 km.
Według wstępnych informacji jakie uzyskaliśmy na mecie rajdu Iveco Stralis LNG spaliło na dystansie 100 km około 17 kg paliwa LNG, w tej chwili czekamy na oficjalnie ogłoszenie wyników rajdu, ale już teraz wiemy że paliwa metanowe są bardzo ekonomiczne a przede wszystkim ich największą zaletą jest EKOLOGIA. Należy pamiętać, że w odróżnieniu od pojazdów zasilanych olejem napędowym nie emitują do środowiska spalin, zanieczyszczeń typu sadza czy innych szkodliwych substancji.

Ciężarówka taka jak Iveco Stralis NP400 to idealny samochód do pracy w mieście, gdzie rachunek ekologiczny i ekonomiczny ma bardzo duże znaczenie. Niewątpliwym atutem tego samochodu jest też jego zasięg, który na 2 zbiornikach LNG wynosi nawet 1500 km, na koniec warto wspomnieć o mocy tego pojazdu bowiem 400 KM daje duże możliwości w wykorzystaniu tej ciężarówki.


Dziękujemy organizatorom rajdu ‘Supertest Ekonomii 2017’ za możliwość udziału w tym wydarzeniu, dziękujemy że mogliśmy dobrze się bawić i pokazać, że paliwa alternatywne są już dostępne w naszym kraju.

Podobne wpisy

Tagi: , , , , , , ,