Nowy Daily CNG dla Moulinot Compost & Biogaz

Moulinot Compost & Biogaz odbiera pierwszy z pięciu Nowych Daily CNG przeznaczonych do zbiórki bioodpadów

Stephan Martinez, założyciel Moulinot Compost & Biogaz, odebrał pierwsze 7-tonowe Daily zasilane sprężonym gazem ziemnym i wyposażone w kontener do zbiórki bioodpadów.

Przedsiębiorstwo Moulinot Compost & Biogaz powstało w 2013 r. jako część projektu pilotażowego, w którym udział wzięło 80 firm (były to m.in. restauracje, firmy cateringowe, hotele, sklepy i szkoły). Głównym celem firmy jest prowadzenie zbiórki bioodpadów i świadczenie usługi tzw. repurposingu, czyli zmiany przeznaczenia. Projekt był ukierunkowany na ograniczanie marnotrawstwa żywności i jednoczesną ochronę środowiska. Stephan Martinez, paryski restaurator i założyciel firmy — która rozpoczęła działalność, eksploatując jeden z pierwszych 19-tonowych modeli IVECO Stralis napędzanych CNG — postanowił rozszerzyć i rozwinąć działalność Moulinot Compost & Biogaz oraz uzupełnić flotę o nowe pojazdy. Martinez odebrał pierwszego IVECO Daily CNG wyposażonego w kontener do zbiórki odpadów z puli pięciu pojazdów zamówionych w firmie Le Poids Lourds, która jest dealerem IVECO w Villeneuve-la-Garenne.

Zasilany sprężonym gazem silnik 7 tonowego Daily rozwija moc 136 KM i maksymalny moment obrotowy 350 Nm. Firma Moulinot Compost & Biogaz wybrała ten model przede wszystkim ze względu na jego niemal bezgłośne działanie i doskonałe parametry środowiskowe — o wiele lepsze niż oferowane przez porównywalne pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, szczególnie gdy mowa o emisji cząstek stałych i tlenków azotu. Ponadto w obliczu wyzwań środowiskowych podnoszonych przez władze publiczne (a władze miejskie Paryża w szczególności) Daily CNG okazał się najbardziej skuteczną i natychmiast dostępną alternatywą dla przedsiębiorstwa wykonującego usługi komunalne zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych.

Daily 70C14G zasilany sprężonym gazem ziemnym, wyposażony w wywrotkę ECOPAC SUPER przeznaczoną do bioodpadów prezentowany na targach Pollutec 2016

Pojazd ten — wyposażony w wywrotkę ECOPAC SUPER o łącznej pojemności 8 m3 wyprodukowaną przez firmę SEMAT — idealnie nadaje się do zbiórki bioodpadów. Dzięki zastosowaniu praktycznego urządzenia do zagęszczania objętość odpadów jest optymalizowana, co umożliwia obsługę większego obszaru zbiórki. Daily CNG, zaprojektowany specjalnie pod kątem eksploatacji na drogach o utrudnionym dostępie, szczególnie w centrach miast i na deptakach, charakteryzuje się kompaktowymi rozmiarami, a tym samym doskonałą zwrotnością. Ponadto jest on wyposażony w pierwszy tego rodzaju kontener, który można oznakować materiałami samoprzylepnymi na całej jego długości. Pozwala to firmie na promowanie swojej marki i podejścia przyjaznego dla środowiska w całym regionie paryskim.
Firma Moulinot Compost & Biogaz przetworzyła łącznie 3809 ton bioodpadów, produkując 228 540 m3 biogazu oraz 3619 ton nawozu. Stephan Martinez otrzymał nagrodę „Prix Entreprises et Environnement” przyznawaną przez francuskie Ministerstwo Środowiska i agencję ADEME firmom wyróżniającym się w dziedzinie dbałości o ochronę środowiska. Nagroda została wręczona na targach w 2016 r. w uznaniu osiągnięć firmy oraz w podziękowaniu za konsekwentne inwestycje Moulinot Compost & Biogaz w ochronę środowiska. Takie podejście do inwestowania wspiera również firma IVECO, europejski lider w zakresie zrównoważonego transportu.

Źródło:
  • IVECO Poland
Tagi: , , , , ,