Lancia Ypsilon EcoChic Natural Power w ‘Strefie Metanu’

Lancia Ypsilon EcoChic Natural Power w ‘Strefie Metanu’

Lancia Ypsilon zasilana gazem CNG z silnikiem 0.9 Turbo MultiAir

lancia-ypsilon-ecochic-natural-power

Zapraszamy do ‘Strefy Metanu’, gdzie w “Miasteczku Ekologicznym” pokażemy ekologiczny samochód marki Lancia, zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG. Samochód ten jest odpowiedzią na potrzeby rynku na mały miejski samochód zasilany gazem ziemnym. W czasie Wystawy można porozmawiać z użytkownikami tego pojazdu i dowiedzieć się o jego zaletach.
Auto bazuje na konstrukcji Fiata Pandy Natural Power, jednak oferuje dużo większy komfort i bogate wyposażenie pojazdu. Auto dysponuje silnikiem 0.9 Natural Power o mocy 80 KM – pozwala to na rozpędzenie samochodu do 167 km/h, zaś do 100 kilometrów samochód rozpędza się 13,1 sekundy. Lancia w wersji CNG średnio na 100 kilometrów zużywa 4,8m3 CNG, a maksymalny zasięg na gazie ziemnym to 380 kilometrów. Warto zaznaczyć, że Lancia Ypsilon jest wyłącznie produkowana w Polsce, w tyskiej fabryce Fiata!

lancia-ypsilon-ecochic-natural-power-cng

Lancia Ypsilon została wyposażona w silnik 0.9 Turbo MultiAir, fabrycznie przystosowany do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG). Pojazd średnio emituje zaledwie 86 g CO2 na kilometr przy spalaniu na poziomie 4,8 m3 (3,1 kg). Dzięki zasilaniu metanem pojazd emituje dużo mniejsze ilości szkodliwych spalin (cząstek stałych, tlenków azotu i dwutlenku węgla), niż inne silniki w gamie zasilane olejem napędowym czy benzyną.

lancia-ypsilon-ecochic-natural-power-cng-cng
Zastosowana jednostka 0.9 Turbo MultiAir fabrycznie przystosowana do zasilania CNG, gwarantuje najwyższe osiągi przy zachowaniu wysokiej niezawodności. Fiat PowerTrains specjalnie przystosował ten innowacyjny silnik do zasilania gazem ziemnym – zastosowano zmodyfikowany kolektor dolotowy, wysokiej jakości wtryskiwacze gazu oraz gniazda zaworów o wzmocnionej strukturze. Ponadto konstruktorzy wdrożyli niezwykle dopracowane sterowanie mieszanki paliwowej CNG.

cng-lancia-ypsilon-ecochic-natural-power

Tagged with: , , , , ,