Zbiorniki kompozytowe X-STORE® TYPE 4 dla regionalnych pociągów Alstom

ZBIORNIKI NA WODÓR X-STORE® TYPE 4 DLA REGIONALNYCH POCIĄGÓW ALSTOM

cng-xperion

Firma będzie dostawcą Type 4 zbiorników na wodór dla pociągów regionalnych, wyprodukowane przez Alstom w Niemczech, który jest wiodącym dostawcą technologii kolejowej, z siedzibą we Francji. Pierwsze pociągi regionalne napędzane wodorem, zostaną wyposażone w X-STORE® Type 4 – zbiorniki wysokociśnieniowe. Po raz pierwszy, dzięki innowacjom pociągi regionalne na torach kolejowych będą poruszać się bez linii napowietrznych i bezemisyjnie. Na Konferencji prasowej podczas Targó InnoTrans w Berlinie, Alstom zaprezentował pojazd na paliwo, który zostanie pilotażowo wdrożony na początku 2018 roku.

Dotychczas zbiorniki wysokociśnieniowe CNG Type 4 wykorzystywano do samochodów osobowych, pojazdów użytkowych, systemów transportowych lub w przemyśle morskim. R & D projekt w dziedzinie technologii kolejowej jest kamieniem milowym dla XPERION: „Współpraca z Alstom jest ważnym krokiem dla nas, aby rozszerzyć naszą ofertę także dla sektora kolejowego”, wyjaśnia Dr Thorsten Weber, Director Program Management w XPERION. „Cylinder jest wykonany z pełnego węglowłókna, ma pojemność na wodór 8,4 kg. Dzięki lekkiej konstrukcji, szczególnie nadaje się do montażu na dachu. Ze względu na odporność na korozję, jak również naprzemienne obciążenie, nasz produkt zapewnia długotrwałą i bezpieczną pracę ” dodaje Weber. Rozwój prototypów kolejowych na wodó jest sponsorowany przez Federalne Ministerstwo Transportu w ramach „Narodowego Programu Innowacji “National Innovation Program for Hydrogen”. Pociąg regionalny wolny od emisji zanieczyszczeń, ułatwia konwersję z paliwa kopalnych i promuje stosowanie elektrycznych napędów w sektorze transportowym. Konwersja z diesla na technologię ogniw paliwowych także prowadzi do znacznego zmniejszenia hałasu dla społeczeństwa i środowiska. Co więcej, atom wodoru, można wytwarzać przez elektrolizy przy użyciu odnawialnych źródeł energii, zapewniając w ten sposób o zerowej emisji zanieczyszczeń i cichy pasażerski transport kolejowy.

Pociąg regionalny zasilany wodorem, Alstom: CORADIA iLINT

xperion-cng

xperion Energy & Environment GmbH jako spółka grupy AVANCO, specjalizuje się w produkcji lekkich komponentów i systemów wykonanych z włókien kompozytowych. Firma ma kompetencje w produkcji i dystrybucji kompozytowych zbiorników wysokociśnieniowych (Type 4) do instalacji dla pojazdów, do przechowywania, jak również oferuje transport sprężonych gazów, w szczególności gazu ziemnego i wodoru. X-STORE® jest zarejestrowanym znakiem towarowym XPERION.

X-STORE® Type 4 duże zbiorniki ciśnieniowe na wodór
xperion

Napisano w Autobusy, Biometan, Ciężarowe, Rynek CNG, Wiadomości Tagi: , , , , ,
Oficjalne profile cng.auto.pl

Partnerzy:

Archiwum newsów