CNG -wielki zwycięzca 2016 Shell Eco-Marathon

MicroJoule na CNG, wielki zwycięzca 2016 

CNG europa-shellecomarathon
Samochód MicroJoule zasilany ekologicznym paliwem CNG przejechał 2, 606 km za równowartość 1 litra benzyny. Samochód MicroJoule zaprojektowany przez studentów „La Joliverie” Highschool (Saint-Sébastien-sur-Loire) ustanowił nowy rekord świata w oszczędności energii z wykorzystaniem gazu ziemnego podczas 31 Edycji Eco-marathon, który przyciągnął 200 drużyn, 3000 studentów z 30 lub więcej krajów na wszystkich kontynentach i 30.000 odwiedzających w pobliżu Queen Elisabeth Park w Londynie.

To już po raz drugi MicroJoule został zwycięzcą w kategorii CNG. MicroJoule, wspierany przez GRTgaz, został wielkim zwycięzcą konkursu. To osiągnięcie, nawet lepsze niż w zeszłym roku, potwierdza skuteczność gazu ziemnego jako paliwa oraz jego zdolności do efektywności energetycznej o mniejszej emisji gazów cieplarnianych.

Partner tego pojazdu na CNG – GRTgaz od 2015 gratuluje studentom „La Joliverie” Highschool za jego wykonanie. Philippe Maindru, szef projektu MicroJoule w „La Joliverie”, powiedział: „Partnerstwo z GRTgaz pomaga nam kontynuować nasze badania i wykazać technologiczne oraz ekologiczne zalety CNG, a przy tym jest niedrogie i stanowi alternatywę wysokiej wydajności w świecie transportu”.

Twórcy pojazdu MicroJoule i GRTgaz podzielają przekonanie, że wykorzystanie gazu ziemnego dla pojazdów jest skutecznym rozwiązaniem dla poprawy jakości powietrza i ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w sektorze transportu, technicznie pojazdy na CNG są niezawodne i podobne do pojazdów korzystających z tradycyjnych paliw ropopochodnych.
Shell Eco-marathon to wyjątkowy konkurs, który jest prawdziwym wyzwaniem dla studentów do projektowania, konstruowania i prowadzenia pojazdów, które są w stanie pokonać jak najdłuższą odległość za możliwie jak najmniejszą ilość paliwa.

Portal cng.auto.pl gratuluje zwycięzcy MicroJoule na CNG, studentom oraz partnerom projektu.