IVECO wprowadza rewolucyjną ciężarówkę Iveco Stralis NP

Iveco Stralis NP
IVECO wprowadza rewolucyjną ciężarówkę Iveco Stralis NP

Nowy Stralis NP zasilany paliwem CNG i LNG został wyposażony w nowy 8,7-litrowy silnik Iveco Cursor 9 Natural Power Euro VI. Jest to pierwszy tego rodzaju silnik, który ma taką samą moc – 400 KM oraz moment obrotowy – 1700 Nm jak diesel. Ponadto, generuje 17% więcej mocy i ma 6% większy moment obrotowy niż jego najlepszy konkurent diesel. Jest to pierwsza ciężarówka zasilana gazem ziemnym z 12-biegową zautomatyzowaną skrzynią biegów Eurotronic, co gwarantuje niższe zużycie paliwa i większy komfort jazdy.

Nowy Stralis NP w wersji LNG ma rekordowy zasięg 1500 km. Jest również wyposażony w kabinę Hi-Way, która została zaprezentowana na „International Truck of the Year 2013”. Rozwiązanie Stralis Hi-Way jest doceniane przez klientów tras długodystansowych za funkcjonalność i wygodę. Nowy Stralis NP zapewnia niebywałą wydajność przy tym samym ładunku jak jego odpowiednik zasilany olejem napędowym.

Pierre Lahutte, Iveco Brand President powiedział: „Iveco był pierwszym producentem na świecie, który w 1991 roku docenił potencjał gazu ziemnego. Wdrożyliśmy na rynek wersje pojazdów zasilane gazem ziemnym – samochody ciężarowe, dostawcze i autobusy. W rezultacie, dziś mamy uruchomioną w Europie flotę – ponad 15.000 pojazdów na gaz ziemny.
Konstrukcja Nowego Stralis NP opiera się na rozległej wiedzy Iveco, i jest to krok w przyszłość: jest to pierwsza na rynku, prawdziwa długodystansowa ciężarówka zasilana gazem ziemnym. Iveco Stralis NP po raz pierwszy w historii transportu samochodowego stanowi prawdziwą alternatywę dla pojazdów z silnikami wysokoprężnymi i tymi najtrwalszymi dalekobieżnymi”.

iveco stralis lng

Źródło:
  • ngv journal
Tagi: , , , , , ,