Strefa Metanu POL-ECO-SYSTEM – Podsumowanie

„Strefa Metanu” Największa Międzynarodowa Wystawa Pojazdów i Technologii CNG, LNG i LCNG w Polsce odbyła się w 'Miasteczku Ekologicznym' na Targach POL-ECO-SYSTEM 2015

strefa metanu polecosystem

'Strefa Metanu' na POL-ECO-SYSTEM 2015 odbyła się pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki oraz Honorowym Patronatem Izby Gospodarczej Gazownictwa. Została również objęta Patronatem Naukowym Przemysłowego Instytutu Motoryzacji oraz Patronatem Fundacji Green Fuel. Patronat medialny nad wydarzeniem przyjął portal cng.auto.pl.

'Strefa Metanu' na POL-ECO-SYSTEM 2015 to Wystawa Ekologicznych Pojazdów zasilanych fabrycznie gazem ziemnym CNG i LNG oraz Wystawa Urządzeń do tankowania gazem ziemnym CNG i LNG pojazdów. W 'Strefie Metanu' zgromadzili się liderzy w branży NGV (Natural GAS Vehicles) oraz międzynarodowi przedstawiciele rynku paliw metanowych. Fundacja Green Fuel zaprezentowała premiery pojazdów zasilanych fabrycznie gazem ziemnym – IVECO Stralis LNG/CNG oraz AUDI A3 G-TRON. W 'Strefie Metanu' zaprezentowano możliwości tankowania paliwem CNG dla domu i firm za pomocą sprężarek do tankowania paliwa CNG, bezpieczne zbiorniki CNG dla pojazdów oraz technologie LCNG.

Strefa Metanu 2015

Organizatorem ’Strefy Metanu' jest Fundacja Green Fuel, promująca i popularyzująca ekologiczne paliwa CNG, LNG i biometan do zasilania pojazdów. Fundacja Green Fuel jest również inspiratorem działań do prowadzenia badań, dotyczących rozmieszczenia stacji tankowania gazem ziemnym CNG i LNG w Polsce.
Portal cng.auto.pl, współorganizator 'Strefy Metanu' to największy w Polsce portal popularyzujący alternatywne ekologiczne paliwo CNG i LNG dla pojazdów, skupiający użytkowników pojazdów zasilanych gazem ziemnym, przedsiębiorców rynku paliw alternatywnych i propagatorów paliwa CNG i LNG dla pojazdów.

miasteczko ekologiczne pol eco system

„Strefa Metanu”, największa Wystawa Pojazdów i Technologii CNG w Polsce, po raz kolejny została zakończona sukcesem. Popularyzacja paliwa CNG i LNG jako alternatywnego paliwa do paliw ropopochodnych benzyny i diesla oraz LPG jest dla nas priorytetem. W Strefie Metanu pokazaliśmy pojazdy z fabrycznymi instalacjami gazu ziemnego oraz jak zatankować samochód paliwem CNG w domu lub firmie.” – mówi Bartek Kamiński, Prezes Fundacji Green Fuel.
Fundacja Green Fuel prezentuje na Wystawie ’Strefa Metanu' również własne pojazdy zasilane paliwem CNG, dzięki czemu udowadniamy, że w Polsce można jeździć ekologicznym samochodem, który nie śmierdzi benzyną a silnik pracuje cicho i ekonomicznie – dodaje Bartek Kamiński z Fundacji Green Fuel, który jest pomysłodawcą 'Strefy Metanu'.”

Międzynarodowa Konferencja NGV 'Metan dla motoryzacji' POL ECO SYSTEM 2015

konferencja metan dla motoryzacji (2)

W ramach ’Strefy Metanu' na Targach Pol-Eco-System 2015 odbyła się również Międzynarodowa Naukowa Konferencja NGV pod Patronatem Fundacji Green Fuel. Naukowa Konferencja NGV 'Metan dla Motoryzacji' jest organizowana na rzecz popularyzacji alternatywnych ekologicznych paliw CNG i LNG w transporcie polskim. Głos w czasie Konferencji NGV zabrali specjaliści rynku paliw CNG i LNG, przedstawiciele Instytucji Naukowych takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza, którzy prowadzą badania i prace naukowe dotyczące biometanu jako paliwa w motoryzacji, oraz przedstawiciele Międzynarodowych Organizacji NGV, promujących paliwo CNG i LNG w transporcie. Na Konferencję w roli słuchaczy zostali zaproszeni między innymi studenci Uczelni Wyższych oraz Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych.

Przemówienia w czasie Konferencji NGV 'Metan dla Motoryzacji':

konferencja metan dla motoryzacji

Łukasz Lohr, Dyrektor Projektu POL-ECO-SYSTEM – dokonał Uroczystego Otwarcia Międzynarodowej Konferencji NGV w 'Strefie Metanu'.

Bartłomiej Kamiński, Prezes Zarządu Fundacji Green Fuel, w swojej mowie podkreślił ekologiczne i ekonomiczne zalety paliw metanowych w motoryzacji, przedstawił Gości 'Strefy Metanu' oraz omówił przygotowaną Wystawę Pojazdów i Technologii CNG/LNG/LCNG.

Dr inż. Mateusz Jakubiak, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Katedra Kształtowania i Ochrony Środowiska – przedstawił prezentację: 'Odpady komunalne jako źródło biogazu '.

Dr inż. Małgorzata Śliwka, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Katedra Inżynierii Środowiska i Przeróbki Surowców – przedstawiła prezentację: 'Biometan (CBG) jako paliwo w Motoryzacji'.

David Graebe, Head of Gas for Transport, GAZPROM Germania GmbH omówił swoją prezentację pt.: „Natural gas as transport fuel – the need for speed in Europe'.

konferencja metan dla motoryzacji pol eco system

Dziękujemy za odwiedzenie 'Strefy Metanu' wszystkim Gościom Pol-Eco-System 2015 oraz Przedsiębiorcom rynku paliw metanowych i Prelegentom Konferencji NGV za wspólną promocję paliw CNG, LNG, biometan w polskiej motoryzacji.

Fundacja Green Fuel na rzecz rozwoju i promocji paliw alternatywnych, ekologicznych, niskoemisyjnych.

Tagged with: , , , , , , , , , , , ,