Pierwszy innowacyjny kontener X-Store CNG

 

Pierwszy innowacyjny kontener X-Store CNG do Wielkiej Brytanii, ten innowacyjny magazyn ma niską wagę, dużą pojemność modułu transportowego dla CNG i sprężonego biometanu.

W dniu 28 września 2015 r XPERION ENERGY & ENVIRONMENT ogłosił dostawę 20 x-store kontenerów transportowych CNG i biometanu dla rynku brytyjskiego. Kontener z pełnymi kompozytowymi zbiornikami ma dwa do trzech razy większą pojemność niż w przypadku konwencjonalnych jednostek transportowych stalowych tej wielkości.
„Ten nowy pełny kontener transportowy kompozytowy to przełom na rynku brytyjskim, gdzie do teraz używane są pełne przyczepy stalowe i jest to pierwszy x-store kompozytowy CNG używany na drogach Wielkiej Brytanii”, mówi
Rap, Międzynarodowy Dyrektor Sprzedaży w XPERION. „Pojemniki X-Store, które mają pełną aprobatę ADR są dostępne w długościach do 45ft o pojemności netto ok.13, 250 Nm3 gazu (ok 10 ton CNG.) – Największa przepustowość na rynku „.John Baldwin, Dyrektor Zarządzający CNG Services, dodaje: „Dzięki tej jednostce X-Store mamy podobną zdolność jako CNG z przyczepą 44 ton stali, a tylko ułamek masy i znacznie krótszy. To daje nam dużą elastyczność do zasilania CNG i biometanu do naszych klientów. Ze względu na niższy ciężar, wózki emitują znacznie mniej CO2, w szczególności dlatego, że będzie można je uruchamiać przy użyciu nowego specjalnego wózka CNG. Widzimy szeroki potencjał dla tych przyczep X-Store dla różnych projektów w całej Wielkiej Brytanii. ”
Pełne pojemniki kompozytowe x-store są nie tylko dostępne dla CNG i biometanu, ale także dla sprężonego wodoru, helu i innych gazów. Do końca tego roku, XPERION sprzeda prawie 300 X-Store egzemplarzy na całym świecie, w różnych rozmiarach i dla różnych gazów. Urządzenia przeznaczone są do najcięższych warunków, jakie można sobie wyobrazić na całym świecie, zarówno w bardzo wysokich lub bardzo niskich temperaturach, albo jako pociągi drogowe lub komórkowy jednostka do tankowania.
XPERION, firma AVANCO Grupa z siedzibą w Kassel, w Niemczech, jest wiodącym producentem cylindrów wysokociśnieniowych. Firma jest światowym liderem w produkcji butli kompozytowych, zapewniając lekkie rozwiązania dla motoryzacji, pojazdów ciężkich i transportu gazu, w tym dodatkowych elementów, takich jak wały napędowe i piony.
x-store jest zarejestrowanym znakiem towarowym XPERION.
CNG Services Ltd. oferuje usługi projektowania, doradztwa i zarządzania projektami w odniesieniu do gazu ziemnego i biometanu do sieci.

 

XPERION ENERGY & ENVIRONMENT dostarczyła pierwszy innowacyjny kontener X-Store CNG

XPERION ENERGY & ENVIRONMENT dostarczyła pierwszy innowacyjny kontener X-Store CNG

Kontener X-STORE został stworzony dla CNG Services Ltd. w Solihull w Wielkiej Brytanii i będzie wykorzystywany do transportu CNG oraz biometanu ze stacji matki na stację córkę oraz systemy off-grid dla odbiorców przemysłowych.

Napisano w BIOGAZ, Biometan, Rynek CNG, Wiadomości Tagi: , , , ,
Oficjalne profile cng.auto.pl

Partnerzy:

Archiwum newsów