IVECO CNG – WIELKI TEST SuperIveco.pl

copy-cng-auto-pl_logo.png

 

 

 

 

IVECO Daily CNG – Test Portalu CNG.AUTO.PL

Superiveco.pl to projekt portalu cng.auto.pl, którego celem jest promowanie ekologicznego i taniego transportu zasilanego alternatywnym paliwem CNG – sprężonym gazem ziemnym. Nasz IVECO Daily CNG znany jako SuperIveco.pl, zasilany jest wyłącznie paliwem CNG. Udowodniliśmy, że napęd CNG bez dodatkowego zasilania benzyną spełnia oczekiwania i z powodzeniem może być alternatywą dla typowych pojazdów przewoźników kurierskich czy innego rodzaju usług transportowych. IVECO Daily CNG jest tani i ekologiczny, przedstawiamy test tego pojazdu.

 

Iveco Daily SuperIveco.pl

Iveco Daily SuperIveco.pl

 

Przeprowadził go Andrzej Bagniewski Administrator naszego forum cng.auto.pl, dla którego silniki CNG nie mają tajemnic:

Andrzej Bagniewski Administrator forum cng.auto.pl

Andrzej Bagniewski Administrator forum cng.auto.pl

– ‚Jeździłem naszym Iveco Daily CNG “superiveco.pl” testowo dla Was. Samochód klasy “do 3,5t” DMC wersja kurierska, stworzony do ciężkiej pracy, wyposażony jest w nadwozie “blaszak” o chyba największym dostępnym rozmiarze oraz pojedyncze koła na tylnej osi.
Jak się jeździ? Najkrócej, jeździ się jak ciężarówką. Podczas jazdy pustym samochodem jest po prostu twardo. Nieco lepiej jedzie się po załadowaniu jakiegoś towaru.
Pięć biegów zmienia się łatwo i wyczuwalnie. Jedynka jest bardzo krótka, zasadniczo służy do ruszania z towarem. Na pusto można startować z dwójki.
Silnik Iveco zasilany CNG daje sobie doskonale radę zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Nie ma problemu z ruszaniem spod świateł w mieście, czy też z wyprzedzaniem tirów na autostradzie.
Jechałem trasą z Warszawy “10” do Bydgoszczy, jazda po okolicy, powrót “10” do Warszawy, autostradą do Poznania, powrót tą samą drogą do Warszawy. Łącznie 1500 km tras, z małym udziałem miasta. Tankowałem cztery razy, w Toruniu, Poznaniu i dwa razy w Warszawie. Do naszego SuperIveco.pl zatankowałem 136,43 m3 CNG, za sumę 448,86 zł, co daje koszt przejazdu 100 km równy 29,92 zł.
Z innych plusów, koszt przejazdu autostradą jest taki sam, jak małolitrażowej osobówki. Wyobraźcie sobie scenkę, gdy pani w Punkcie Poboru Opłat, nie dowierzając monitorowi, aż wyjrzała z okienka i sama sprawdziła ilość kół z tyłu. Zapłaciłem jak za malucha. Jednym słowem Iveco Daily CNG robi wrażenie!.’

Iveco Daily SuperIveco.pl

Iveco Daily SuperIveco.pl

 

Superiveco.pl to Partner akcji promujących ekologiczne paliwa CNG, LNG i sprężony biogaz CBG Zapewniamy szybki i bezpieczny transport CNG. Firma współpracuje z agencjami PR, zapewnia wsparcie transportowe przy organizacji Konferencji oraz Targów. Jesteśmy on-line. Promujemy ekologiczne IVECO CNG.

IVECO SuperIveco.pl

IVECO SuperIveco.pl

 

Źródło:
Tagi: , , , , ,