Targi Stacja Paliw 2015. Szansa na odkrycie CNG i LNG

2greenfuel_logo_2_colors

 

 

 

W Warszawie trwają Targi Stacja Paliw 2015. W ramach wydarzenia powstała Strefa Metanu, gdzie prezentowane są paliwa CNG i LNG.

bartłomiej kaminski
Bartłomiej Kamiński Prezes Fundacji Green Fuel

– To przyszłość i alternatywa dla obecnego paliwa, jakim jest olej napędowy i LPG – przekonuje Bartłomiej Kamiński, prezes Fundacji Green Fuel.

Gaz ziemny LNG/CNG jest najczystszym paliwem kopalnym. LNG jest źródłem konkurencyjnych cen energii, które mogą pomóc w zaspokojeniu przyszłych potrzeb. Co ważne, LNG jako paliwo jest bardziej ekonomiczne niż tradycyjne paliwa ropopochodne. – Na CNG i LNG można zaoszczędzić około 30 procent na samym paliwie. Ale najważniejszą rzeczą w tym paliwie jest ekologia, czyli ograniczamy emisję cząstek stałych sadzy – mówi Bartłomiej Kamiński.

iveco stralis lng

Zaledwie 24 stacje
Większość światowych dostaw LNG pochodzi z krajów o dużych złożach gazu ziemnego. Te kraje to Algieria, Australia, Brunei, Indonezja, Libia, Malezja, Nigeria, Oman, Katar i Trynidad i Tobago.
Problemem w rozwoju rynków paliw ekologicznych w Polsce jest mała liczba stacji. Jest ich zaledwie 24. – Ale ten kierunek się zmienia – dodał prezes Fundacji Green Fuel.
Targi Stacja Paliw 2015 potrwają do piątku, 15. maja.

Relacja ze Strefy Metanu: Polskie Radio

Patronat Medialny STREFY METANU

2 - cng auto pl logo (1)

Źródło:
Tagged with: , , , , ,