Fiat Stilo z CNG - czy warto??

Modele pojazdów do 3,5 t marki Fiat zasilane CNG.
sapii
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Fiat Stilo z CNG - czy warto??

Post autor: sapii »

Witam,
Mam okazję kupić fiata stilo z CNG (jest sprowadzany z niemiec a do niemiec przyjechał z włoch). Instalacja jest najprawdopodobniej mieszalnikowa (jest przycisk do przełączania na gaz 1 albo 2 generacja). Jestem z gliwic więc stacje miałbym w zabrzu. Butla podobno jest nowa. Nie sprawdzałem jeszcze dokumentów.
Chciałbym zapytać czy jest sens inwestować w taki samochód przy założeniu ze butla jest zgodna z 110R i posiada legalizacje z tdt i papiery od producenta. Może lepiej kupić samochód na benzyne i założyć sekwencje lpg. Boję się trochę tej starej instalacji i zawirowań wokół przepisów dotyczących kontroli butli.
Dodatkowo może ktoś się orientuje czy żeby podpisać ze stacją w zabrzu umowę na całodobowe tankowanie gazu muszę posiadać jakieś uprawnienia do tankowania gazu?? Jeżeli tak to ile kosztuje ich uzyskanie?? Dodam ze będę robił tygodniowo około 500 km. Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź.

Co do tego przycisku to nie jestem pewien stąd kolejne pytanie. Jak rozpoznać jaki to rodzaj instalacji??
Ostatnio zmieniony pn paź 10, 2011 22:27 przez sapii, łącznie zmieniany 1 raz.
BIGMARIO
Posty: 348
Rejestracja: sob sty 23, 2010 13:29
CNG car: OPEL ZAFIRA A 1.6 CNG 2004 R.
Lokalizacja: Sosnowiec :)

Post autor: BIGMARIO »

Witaj. Moim skromnym zdaniem jeśli auto posiada dokumenty zgodne z R110, i ma wszelkie legalizacje,a auto jest w dobrym stanie technicznym , sprawdź czy niema licznika kręconego, to dla samego komfortu dla silnika i ekonomi bym go zakupił, z ważywszy że ceny LPG będą szybciej rosły od CNG. A nawiasem tez już się zastanawiałem kiedyś nad kupnem Stilo w Kombi ale nie zdążyłem :-( Pozdrawiam.
MARIO72
Obrazek
zibio76
Posty: 88
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 22:20
CNG car: brak
Lokalizacja: lubelskie

jaki silnik?

Post autor: zibio76 »

kolego napisz z jakim silnikiem jest ten stilo z cng? ja mam 1.8 z lpg to mógłbym tu opowiadanie o jego przypadłościach napisać... :evil:
sapii
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: sapii »

stilo ma silnik 1,6. 160 k przebiegu. Nie jest od handlarza tylko od kolesia który pracuje w niemczech (wiem niestety ze to nic nie znaczy ale prawda jest taka że w stilo jeżeli magik się zna to tak przekręci licznik że nic nikt nie pozna). Sam nie widziałem samochodu oglądał go mój ojciec i ogólnie wrażenia pozytywne. Mógłby jeszcze ktoś coś napisać na temat tego co myśli o instalacjach 1 i 2 generacji mam na myśli cng?? Wydaje mi się ze jak będzie 1 lub 2 to nie będę się w niego pchał. z tankowaniem w zabrzu nie ma problemu, dostałem dziś odpowiedz ze wystarczy dowód i można podpisać umowę. W takim wypadku pozostaje teraz tylko kwestia legalności butli.
zibio76
Posty: 88
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 22:20
CNG car: brak
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: zibio76 »

odnośnie silnika 1.6 w stilo głównymi przypadłościami są padające cewki i problemy z przepustnicami i komputerami (wariuje elektronika-proponuje dokładnie !!! prześledzić forum http://fiat.auto.com.pl/forum/viewforum.php?f=581 oraz www.autokacik.pl), silnik 1.6 nie należy także do oszczędnych np. mój 1.8 133KM pali tyle samo co 1.6 103KM czyli ok 9-11l LPG, instalacja gazowa tylko sekwencja
Ostatnio zmieniony wt paź 11, 2011 19:32 przez zibio76, łącznie zmieniany 3 razy.
sapii
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: sapii »

Jestem świadom mankamentów stilo. Prawda jest taka ze uparłem sie strasznie na ten samochód i tyle. Wiem że spalanie 1,6 i 1,8 jest podobne. Niestety 1,8 trudno dostać. W ogóle Stilo ciężko znaleźć z jakimkolwiek silnikiem. Disle mnie nie interesują z uwagi na koszty chociaż przy 11l po 2,89 na 100 będą porównywalne z dislem. W tej cenie kupie jeszcze golfa 4 ale po prostu mi się nie podobają. Całą drogę do pracy mam autostradą w związku z tym liczę ze spalanie trochę spadnie. I dlatego mam dylemat co do tego stilo z cng. Ostanie pytanie.

Jeżeli butla ma wbite na tabliczce znamionowej 110R to mi ją w tdt zalegalizują bez problemu??
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Kolega z pracy miał Stilo. Kupił nowy w salonie Fiata.
Krótko po zakupie ruszając z miejsca dodał za mało gazu, silnik się zakołysał i coś łupnęło. Na masce pojawiła się spora wypukłość.
Okazało się, że to silnik uderzył od spodu w maskę. Samochód na gwarancji, jednak nie chcieli mu tego naprawić. Bujał się długo, pisał odwołania, w końcu naprawili.
Zapytałem go czy w przyszłości, jak będzie kupował kolejny samochód, też wybierze Stilo. Odpowiedział: "nigdy w zyciu".
Auto źle skonstruowane, z kiepskich materiałów i elementów, nie cieszyło się zainteresowaniem. Fiat szybko wycofał się z tego nieudanego produktu.
Chcesz Fiata, wybierz Multiplę, Pandę lub Punto. Oczywiście z fabrycznym CNG.
Pozdrawiam

BTW, butla ma wybite R110 bezpośrednio na powierzczni w pobliżu zaworu. Jeszcze nie spotkałem butli CNG, która miała by zamocowaną "tabliczkę znamionową". Oznaczenie R110 na powierzchni butli załatwia sprawę w TDT, o ile butla nie jest skorodowana lub w inny sposób uszkodzona.
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 02:00 przez tigercng, łącznie zmieniany 4 razy.
sapii
Posty: 5
Rejestracja: ndz paź 09, 2011 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: sapii »

Dzięki za odpowiedz szczególnie za tą cześć o tym gdzie znajduje się oznaczenie z r110. Przemyśle wszystkie za i przeciw i się okaże co zrobię.
tigercng
Moderator
Posty: 1363
Rejestracja: wt lip 24, 2007 20:10
CNG car: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Lokalizacja: W-wa

Post autor: tigercng »

Za bardzo się nie przyjmuj tym, co piszemy. To twoja kasa.
Jeden wyda swoje pieniądze na dziewczyny, inny na alkohole, jeszcze inny na Fiata Stilo. Różne są sposoby, Ty decydujesz, twoje prawo.

Załączam zdjęcie kogoś sprzedającego butlę na aukcji. Na butli są wytłoczone napisy w trzech rzędach. W środkowym rzędzie na zdjęciu widać "110R".
Ważne żeby ktoś nie wcisnął Ci ściemy, tzn. starej butli z doklejoną jakąś blaszką lub karteczką.
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Fiat”