CNG - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG
Teraz jest Śr lip 23, 2014 11:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So wrz 01, 2007 04:35 
Moderator

Auto CNG: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
Szczegółowe informacje o stacji tankowania CNG w Gdańsku.

UWAGA! STACJA CZYNNA TYLKO do KOŃCA WRZEŚNIA.

Gazownia Gdańsk, ul. Wałowa 41/43
Tel. 58 325 83 64, 606 795 728
Czynna od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00

Mapka, zdjęcia

Obsługa:
Stacja w czasach przed zmianami organizacyjnymi w PGNiGu była całodobowa, czynna cały tydzień. Następnie były jakieś problemy ze spółką, która dzierżawiła stację paliw i obsługiwała tankowanie CNG. Firmie tej wypowiedziano umowę, a także zawieszono tankowanie paliw płynnych.
Obecnie stację obsługują pracownicy warsztatu samochodowego "Motogaz", wynajmującego pomieszczenia na terenie gazowni. Podany telefon jest właśnie do tej firmy - stacja nie ma własnego telefonu. Godziny tankowania CNG zostały skrócone, a w soboty i niedziele stacja jest w ogóle nieczynna.
Tankuje do ok. 200 barów.
Są jednak widoki na poprawę sytuacji. W pobliżu są już składowane elementy do przyszłej stacji, nowy kontener i magazyn butli. Jednak położenie nowej stacji nie jest jeszcze znane.
Stacja w dotychczasowym miejscu prawdopodobnie będzie czynna do konca czerwca 2009.
Dojazd:
Dojazd do stacji wymaga przedarcia się przez śródmiejskie korki. Proszę uwzględnić dodatkowy czas planując tankowanie tutaj.
Stacja CNG jest zlokalizowana na terenie Zakładu Gazowniczego (ZG) w Gdańsku.
Dane tech.:
Kompresor: Sulzer-Burckhardt 60 Nm3/h
Dystrybutory: 1
Stanowiska: 1 (NGV-1)
Przejściówki: brak

Ostatnio edytowano Pn lip 25, 2011 00:56 przez tigercng, łącznie edytowano 11 razy

Tytuł: nie wiem
PostNapisane: Pn paź 01, 2007 23:05 

Cytuj:
Są jednak widoki na poprawę sytuacji. W pobliżu są już składowane elementy do przyszłej modernizacji stacji, nowy kontener i magazyn butli.

nie do końca pewne - na tej stacji cieknie ze zbiorników paliw płynnych i ma być zamknięta, z tego co słyszałem moze to w przyszłości wyglądać tak:
1.te butle, kontener itd to na własne potrzeby gazowni
2.stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7) - padł projekt przy multikinie (lotos nie chce ingerować w istniejacą już strukturę)

Tytuł: Re: nie wiem
PostNapisane: Cz paź 04, 2007 10:18 

tomekman napisał(a):
Cytuj:
Są jednak widoki na poprawę sytuacji. W pobliżu są już składowane elementy do przyszłej modernizacji stacji, nowy kontener i magazyn butli.

nie do końca pewne - na tej stacji cieknie ze zbiorników paliw płynnych i ma być zamknięta, z tego co słyszałem moze to w przyszłości wyglądać tak:
1.te butle, kontener itd to na własne potrzeby gazowni
2.stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7) - padł projekt przy multikinie (lotos nie chce ingerować w istniejacą już strukturę)

realizacja punktu drugiego byłaby super ,bo wbicie sie i powrót na tą Wałową ,jescze w godzinach 8-15 jak to było, to masakra ,moze teraz jak do 19 czynna bedzie lepiej.

PostNapisane: Cz paź 04, 2007 14:27 
Moderator

tomekman napisał(a):
Cytuj:

(...) stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7) (...)

Tomekman, czy możesz podać dokładniejszy adres tej stacji ?
Tutaj jest atlas wszystkich stacji paliw Lotosu: http://baltyckikoncernlotos.com/lotospaliwa/wiecej.html
Zobacz proszę, która to jest stacja i podaj na forum albo priva.
Autostrada A7 to chyba jest dopiero w budowie i nie ma jej na mapach samochodowych.

PostNapisane: Pt paź 05, 2007 10:19 

tigercng napisał(a):
tomekman napisał(a):
Cytuj:

(...) stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7) (...)

Tutaj jest atlas wszystkich stacji paliw Lotosu: http://baltyckikoncernlotos.com/lotospaliwa/wiecej.html
Zobacz proszę, która to jest stacja i podaj na forum albo priva.
Autostrada A7 to chyba jest dopiero w budowie i nie ma jej na mapach samochodowych.

koledze chodziło pewnie o popularną 7 czyli wylot na Elbląg :idea:

PostNapisane: Pt paź 05, 2007 10:26 
Moderator

pansamochodzik napisał(a):
tigercng napisał(a):
tomekman napisał(a):
Cytuj:

(...) stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7) (...) (lotos nie chce ingerować w istniejacą już strukturę)

(...)

koledze chodziło pewnie o popularną 7 czyli wylot na Elbląg :idea:
Aha, chyba w końcu skojarzyłem o co chodzi. Tomekman pisze o zupełnie nowej stacji paliw, którą dopiero zbuduje Lotos. Próżno więc jej szukać na aktualnym spisie stacji.

Tytuł: tak
PostNapisane: Pn paź 08, 2007 19:49 

przepraszam że dopiero teraz ale w końcu wolen... ;)
macie rację ta stacja jest dopiero budowana (wylot na elbląg) na szczęscie nie pracuję już w gazowni - na nieszczęście - nie mam w związku z tym bliższych info.
ale spróbuję zadzwonić do znajomego z pokoju to się wypytam ;)

PostNapisane: Pt maja 16, 2008 18:26 
Moderator

tomekman napisał(a):
stacja ogólnodostępna ma stanąć na lotosie - naprzeciw rafinerii (wyjazd na A7)
(...) ta stacja jest dopiero budowana (wylot na elbląg)
Chyba nic nie wyszło z tych planów. Doniesiono mi, że żadnych prac tam nie rozpoczęto.
Może shenn albo pdomanski wiecie coś więcej nt. losów tej stacji ?

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 16, 2009 14:06 

Auto CNG: Zafira CNG 2006r.
AWARIA KOMPRESORA W GDAŃSKU.BRAK INFO KIEDY ZOSTANIE USUNIĘTA AWARIA

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 30, 2009 19:14 

Dodam jeszcze ze na dystrybutorze wisi kartka aby dzwonic 3 razy lub na telefon.
Jezeli na dzwonek nikt nie odpowiada to faktycznie dzwonic na telefon. Goscie siedza w kanciapie jakies 100 m dalej jak sie nudza i mozna czekac do upadlego. Wiec lepiej zadzwonic jak nikt nie podchodzi.

[ Dodano: Sob Sty 31, 2009 17:27 ]
odnosnie nowej stacji to gadalem z jednym gosciem to faktycznie ta stacja na Wałowej jest tymczasowa i planuja zrobic normalna stacje ale narazie nie wiadomo gdzie i kiedy :D

Modernizacji tej akurat nie przewiduja wiec prosze o zmiane opisu stacji

[ Dodano: Sro Mar 25, 2009 12:08 ]
Właśnie się dowiedziałem od pracownika stacji, że stacja będzie czynna do końca czerwca a potem ............ kicha w Gdańsku :(

Ostatnio edytowano Pt lut 20, 2009 17:52 przez saracen39, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 01, 2009 15:40 

Auto CNG: MULTIPLA 1,6 16V BiPower 2000
No to ładnie, do czerwca tylko, a potem co? Kiedy coś nowego otwierają?

Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 08, 2009 23:25 

a po tem to nie wiem. sie wkurzylem bo specjalnie se auto pare miechow temu kupilem na CNG i jak nie bedzie tej stacji to chyba sprzedam auto i kupie na LPG bo to bez sensu bedzie jezdzic do gdyni tankowac
Ale mam nadzieje, ze zaraz cos bedzie innego pod reka.
Trzymam kciuki

Tytuł: Stacja Gdańsk
PostNapisane: N maja 03, 2009 09:15 

Panowie póki co nic strasznego się nie dzieje.Stacja spokojnie pracuje.Posiadam mocno uprawdopodobnione informację, że dopóki nie zostanie otwarta stacja w PKM (Kacze Buki) Gdańsk będzie pracował.
Ponieważ wielu z Was wie że współpracuję z Gazownią Gdańsk, informuję że głównym problemem jest teren na którym miałaby stanąć nowa stacja Gdańsk.A to się okazuje jest największym problemem.Prowadzimy wiele rozmów z firmami, gdzie taka stacja miałaby stanąć,jednak problemy własności gruntu są nie do przeskoczenia.Póki co nie ma miejsca na stacje w Gdańsku,gdzie można ją postawić zgodnie z prawem i wymogami PGNiG.

p.s.rozmowy będą nadal prowadzone

Pozdrawiam
Sławek

Tytuł:
PostNapisane: Cz maja 14, 2009 22:52 

pracownicy stacji jednak potwierdzaja ze do konca czerwca i koniec

Ostatnio edytowano Cz maja 14, 2009 22:54 przez saracen39, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 09, 2009 01:41 

Aktualne informacje.Stacja w Gdańsku będzie czynna do końca września.Pozostanie niestety okres około 2 miesięcy, zanim ruszy stacja w PKM.Dla osób poruszających się głównie po Gdańsku, to będzie jednak problem.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]