CNG - gaz ziemny w Twoim aucie

Forum użytkowników pojazdów zasilanych CNG w Polsce. Partner Międzynarodowej Sieci Społeczności CNG
Teraz jest Śr lip 30, 2014 19:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: N lut 06, 2011 16:41 

Auto CNG: Zafira 1.6 CNG 2005
Ostatnio miałem okazje rozmawiać z ludźmi z gazowni ze Szczecina, dowiedziałem się że ta gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka), dowiedziałem się że w Szczecinie jest duże zainteresowanie tym paliwem i jest szansa na uruchomienie w Szczecinie normalnej stacji tankowania CNG, czy jest to realny plan niestety nie mogę nikogo o tym zapewnić ale rozmowy trwają.

Tytuł:
PostNapisane: N lut 06, 2011 19:51 

Powiem szczerze , Stacja CNG w tym miejscu to strzał w dziesiątkę. Będąc w Szczecinie dość często widziałem samochody na CNG z Niemiec. Biorąc pod uwagę różnicę ceny w Niemczech i w Polsce to kierowcy z za Odry będą dość częstymi gośćmi na tej stacji. :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 07:29 

Auto CNG: Zafira 1.6 CNG 2005
A ja to widze tak, tankujesz się we Wrocławiu lub w Legnicy i jedziesz do Szczecina przez Niemcy autostaradą .

PostNapisane: Pn lut 07, 2011 14:20 
Moderator

Auto CNG: Zafira 1.6 CNG Monovalent Plus 2003'
bartekk napisał(a):
gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka)
To ta sprężarka z Kasprzaka nie jest własnością PGNiGu? Czy żeby przenieść sprężarkę z jednego miejsca w drugie, to jedna Gazownia musi ją sprzedać, a druga Gazownia musi ją kupić? O czymś takim jak dokument MT (przeniesienie środka trwałego) pewnie jeszcze nie słyszeli w PGNiGu.

PostNapisane: Pn lut 07, 2011 14:31 
Administrator

tigercng napisał(a):
bartekk napisał(a):
gazownia jest zainteresowana zakupieniem sprężarki (prawdopodobnie tej z Warszawy, Kasprzaka)
To ta sprężarka z Kasprzaka nie jest własnością PGNiGu? Czy żeby przenieść sprężarkę z jednego miejsca w drugie, to jedna Gazownia musi ją sprzedać, a druga Gazownia musi ją kupić? O czymś takim jak dokument MT (przeniesienie środka trwałego) pewnie jeszcze nie słyszeli w PGNiGu.

PGNiG jest firmą zbudowaną z wielu spółek. Nie ma czegoś takiego jak własność PGNiG. Może być własność centrali, spółki gazownictwa, oddziału obrotu gazem lub innej spółki córki.

Sprężarka na Kasprzaka jest własnością Mazowieckiego Oddziału Obrotu Gazem, a chce ją kupić/przejąć Wielkopolski Oddział Obrotu Gazem, komórka Gazownia Szczecińska.

Obrazek -- Obrazek -- Obrazek -- Obrazek -- Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn lut 07, 2011 21:26 

Auto CNG: Zafira 1,6 cng 2004r
Powiem Wam że bardzo mnie ta wiadomość ucieszyła.Jestem częstym gościem w tamtych stronach przejazdem do Swinoujścia.Więc ta stacja by się przydała. :razz:

Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 27, 2012 17:04 

Auto CNG: Zafira I
Wie ktoś może czy są jakieś postępy w tej sprawie?

Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 14, 2012 08:51 

Czy w temacie coś się dzieje?

Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 15:49 

Auto CNG: Vectra B
sam jestem ciekaw, bo jadąc z Trójmiasta na zachód mam Słupsk i dalej nic..

PostNapisane: Śr wrz 18, 2013 12:58 
Administrator

Program GAZELA | W Szczecinie chcą kupić 15 autobusów hybrydowych na CNG
2013.09.18, infobus.pl

Jak donosi Portal infobus.pl, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe „Klonowica” złożyło wstępny wniosek w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „GAZELA” na zakup 15 szt. autobusów miejskich o napędzie hybrydowym CNG. Wszystkie działania przewoźnika z zakresu inwestycji w tabor podporządkowane są temu przedsięwzięciu. O tych planach taborowych Portal infobus.pl rozmawiał z Prezesem Zarządu Spółki, panem Krzysztofem Putiatyckim.

Więcej informacji tutaj

Może to jest jakaś szansa na uruchomienie ogólnodostępnej stacji CNG w Szczecinie. Będziemy przyglądać się temu projektowi, jak i innym aplikacjom do programu GAZELA.

Obrazek -- Obrazek -- Obrazek -- Obrazek -- Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]